Юрій Гримчак
РБК-Украина

Заява України про визнання РФ спонсором тероризму відповідає вимогам Міжнародного суду ООН в Гаазі. Про це в ефірі "112 Україна" заявив радник міністра у справах тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

"Сьогоднішній суд в Гаазі, там Україна не просить визнати Росію країною-агресором. Це окрема конвенція. Для того, щоб подати позов по цій конвенції, потрібна згода РФ. Вона її не дає. Ми пробували", - прокоментував Гримчак.

"Але фінансування тероризму, там не потрібна була згода РФ. Вони могли взагалі не з'явитися до суду, але рішення суду вони зобов'язані виконувати. І це одна з небагатьох конвенцій, ця і захисту від расової дискримінації, де не потрібна згода іншої сторони. І сьогодні проведення Україною АТО дуже класно лягає на вимоги України визнати РФ спонсором тероризму", - зазначив Гримчак.

16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН в Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

Пізніше у відомстві зазначили, що Україна буде доповнювати позов у Міжнародний суд ООН проти РФ новими фактами порушень прав людини.