Грузія готує екстрадицію затриманого в Україні Кардави

Кардаву було затримано вчора, 1 листопада, при в'їзді на територію України за підробленим паспортом

Мегіс Кардава З відкритих джерел

Грузія заявила про початок процедури екстрадиції колишнього начальника військової поліції міноборони Грузії Мегіса Кардави, якого було затримано в Україні 1 листопада через те, що перебував у розшуку Інтерполу. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на прокуратуру Грузії.

Як передають ЗМІ, його було оголошено в розшук за звинуваченням в участі в тортурах, у скоєнні вбивств, організації таємного стеження за політичними опонентами, а також йому заочно пред'явлено обвинувачення у привласненні та розтраті державних коштів. 

Зокрема, Грузія звинувачує його у вбивстві генерала Романа Думбадзе в Москві у 2012 році. Суд також визнав його винним у тортурах нині покійного полковника Серго Тетрадзе, а також у тортурах і незаконному позбавлення волі віце-полковника Давида Лондарідзе, Георгія Горелашвілі та Георгія Чікватія.

Варто відзначити, що Кардаву було затримано вчора, 1 листопада, при в'їзді на територію України за підробленим паспортом. За інформацією ЗМІ, його доставили до Києва і він чекає на екстрадицію. Також видання Insider повідомляло, що він є соратникам Міхеїла Саакашвілі. Однак той спростував цю інформацію на своїй сторінці у Facebook.

"Цього "найближчого соратника" я точно ніколи не зустрічав і знаю про його існування тільки з преси", - написав він.

Мегіс Кардава перебував у розшуку з 13 лютого 2013 року і був затриманий українськими правоохоронцями. Він залишив Грузію у 2012 році після зміни влади. Того ж року було відкрито кримінальні справи стосовно Кардави.

Новини за темою: Грузія очікує від України конкретних дій щодо екстрадиції Саакашвілі

Мегіс Кардава після "Революції роз" у 2003 році був призначений начальником сьмої тюремної установи. У 2007-2009 роках він став начальником поліцейського управління в Самегрело-Верхня Сванетія, а незабаром і начальником військової поліції. Він є соратником колишнього міністра внутрішніх справ Бачо Ахалая.

За деякими даними, Ахалая, будучи співробітником "Інституту свободи", 22 листопада 2003 року разом з Міхайлом Саакашвілі (на той момент - головою міської законодавчих зборів) брав участь у взятті будівлі парламенту. Відомо, що після обрання Саакашвілі президентом країни у січні 2004 року багато співробітників "Інституту свободи" зайняли високі пости в органах влади.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів