Громадськість підтримує програму партії "За життя" в аспекті сільського господарства та мораторію на продаж землі

В "Українській мрії" також пропонується створення державного банку землі

Не допустити продажу землі - це одна із головних складових, закладених у програму "Українська мрія" партії "За життя". Пункт щодо сільського господарства та мораторію на продаж землі одразу ж підтримала громадськість.

"Найкраще в цій програмі - це те, що говориться "ні" продажу землі, й у програмі чітко сказано, що земля навіть не може бути предметом застави", - говорить Ірина Потапова, голова ВГС "Всеукраїнський центр "Суспільна ініціатива та правозахист".

В "Українській мрії" також пропонується створення державного банку землі. Такий формат начебто вже працює в Україні, але допоки не приносить максимально можливого прибутку державі через мізерні ціни та зацікавленість пролобійованих у владі крупних аграрних капіталів, розповідають експерти.

"Ми знаємо, що зернові продають за заниженими цінами переважно своїм офшорним компаніям, звідки вже йде реальний продаж на різні ринки: західний, близько-східний та інші", - говорить Денис Гаєвський, політичний аналітик.

В Україні 42,4 млн гектарів ґрунтів засіваються. Дванадцять із них знаходяться в державній власності. Щоб отримати прибуток до бюджету, цю землю слід здавати в оренду прозоро та за світовими цінами, зазначає Вадим Рабінович. 

"У середньому земля передається - один гектар в оренду від 400 до 1000 доларів на рік. Я беру суму 500 доларів, майже найнижчу межу, й отримую 6 млрд доларів", - говорить Вадим Рабінович.

Сільське господарство - це один із "трьої китів", які сформували програму ефективного виходу України із економічної кризи у партії "За життя". Ще дві важливі складові - це банківська система та ІТ.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів