Громадянина Чехії, який продавав у Києві обладнання для прослуховування, оштрафували на 51 тис. грн

Повідомляється, що суд також повернув йому раніше внесену заставу в сумі 4,5 тис. євро

AP Photo

Екс-співробітника правоохоронних органів Чехії Лудека Вокала, який продавав у Києві технічні засоби для негласного отримання інформації, суд оштрафував на 51 тис. грн. При цьому йому повернули раніше внесену заставу в сумі 4,5 тис. євро. Про це повідомляється у вироку суду.

Згідно з текстом вироку, громадянин Чехії 21 лютого 2018 року в ресторані готелю "Хрещатик" здійснив продаж двох пристроїв для отримання інформації, закамуфльованих під банківські картки, на загальну суму 3,6 тис. євро.

Новини за темою: Аспіранта Харківського вишу, котрий виявився шпигуном з Ірану, засудили до 11 років в'язниці

Повторне правопорушення Вокал скоїв 24 квітня в готелі "Баккара", також у Києві. Він незаконно продав 5 пристроїв, закамуфльованих під банківські картки, ще 5 - під виглядом автомобільних тримачів для телефону, 2 - зовні схожих на зарядний засіб для ноутбука. Вартість пристроїв, призначених для прихованого запису і накопичення звукової інформації, склала 29,4 тис. дол.

Згідно з матеріалами слідства, під час другої угоди покупцем виступив доброволець під контролем правоохоронців. Під час повторного продажу пристроїв для прослуховування Вокала було затримано. 12 червня він уклав угоду з прокуратурою і повністю визнав свою провину.

Новини за темою: Біля Мар'їнки військові затримали шпигуна "МГБ ДНР"

Під час ухвалення рішення суд врахував, що ніякого матеріального збитку дії Вокала не спричинили, а також повне визнання провини з боку підозрюваного і його активну співпрацю зі слідством. Зокрема, Вокал добровільно відшкодував кошти, отримані ним унаслідок вчинення злочину: 3300 євро та 800 дол. Також судді відзначили, що Вокал раніше не був судимим, а під час несення служби у правоохоронних органах Чехії не раз був нагороджений відомчими нагородами.

Як наслідок, його засудили до сплати штрафу у сумі 51 тис. грн і повернули раніше внесену заставу. Вилучені під час слідства засоби прослуховування і гроші суд передав СБУ.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів