Громадяни США усиновили в нинішньому році 138 дітей-сиріт з України

В останні роки зменшується кількість усиновлених американцями дітей з України. У 2014 році громадяни США усиновили 431 сироту, в 2016-му - 301

З відкритих джерел

З січня по вересень 2018 року 138 дітей-сиріт з України усиновили громадяни США. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

У відомстві зазначають, що впродовж останніх років кількість усиновлених американцями дітей з нашої країни зменшується. У 2014 році громадяни США усиновили 431 дитину, в 2015 - 299, у 2016 - 301, а за 9 місяців поточного року - 138.

Із загальної кількості усиновлених американцями українських дітей майже половина є підлітками, а чверть - дітьми з особливими потребами.

У Мінсоцполітики відзначають, що Сполучені Штати - один із головних стратегічних партнерів України у сфері усиновлення дітей, а кількість громадян США, які бажають усиновити дитину в Україні, залишається стабільно високою.

Новини за темою: МОЗ запропонувало дозволити усиновлення дітей ВІЛ-інфікованим особам

За офіційними даними, з 2008 по 2017 роки в Україні усиновили 27 000 дітей-сиріт, для майже 19 000 з них новими батьками стали громадяни інших країн.

Відзначимо, на даний момент, згідно "Сімейного кодексу", пріоритетне право на усиновлення дитини мають громадяни України. Зокрема, якщо в сім'ї виховується дитина, якщо людина є чоловіком матері або батька дитини, якщо усиновляють кількох дітей - братів/сестер, якщо мова йде про родичів сім'ї. Крім того, перевага надається сімейній парі. Дитина може бути усиновлена іноземцем, якщо не знайшлося громадянина України, який бажав би її усиновити або взяти на виховання до себе в сім'ю.

У кодексі прописано, що усиновлювачами не можуть бути люди однієї статі.

Іноземець може усиновити дитину з України, якщо та принаймні рік перебуває на обліку в Мінсоцполітики і досягла п'яти років - однак передбачені й випадки, коли це може статися раніше.

Новини за темою: За час війни на Донбасі 140 дітей було вбито або поранено, - ЮНІСЕФ

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів