Гройсман заявив, що наразі "Нафтогаз" не проводить жодних переговорів із "Газпромом"

Прем'єр зазначив, що треба використовувати всі юридичні механізми для того, щоб РФ виконала рішення Стокгольмського арбітражу

Володимир Гройсман З відкритих джерел

Прем'єр-міністр України заявив про те, що НАК "Нафтогаз" не проводить перемовини із російським "Газпромом". Про це Володимир Гройсман заявив у коментарі "112 Україна".

На питання журналіста про те, чи тривають наразі якісь перемовини із "Газпромом", Володимир Гройсман відповів:

"Ми як уряд України жодних перемовин із "Газпромом" не ведемо. Це все може відбуватися тільки в рамках "Нафтогазу" і "Газпрому". Наскільки я знаю, нових перемовин не ведеться", - зазначив прем'єр.

Відповідаючи на питання про те, які дії планується вжити з боку української сторони після закінчення контрактів між "Нафтогазом" і "Газпромом", Володимир Гройсман зазначив, що в уряду є стратегія дій:

"Стратегія є, ми розуміємо, куди потрібно рухатися. Як тільки ми будемо бачити, як буде розвиватися ситуація і будемо проводити необхідні заходи, що стосуються модернізації нашої системи управління газотранспортною системою, ми обов'язково про це будемо говорити". 

Також прем'єр зазначив, що треба використовувати всі юридичні механізми для того, щоб РФ виконала рішення Стокгольмського арбітражу:

"Я сьогодні мав розмову з віце-президентом Єврокомісії з питань енергетики паном Шевчовичем, ми обговорювали це питання. Ми наголошуємо на тому, що ми абсолютно правова держава, ми готові виконувати рішення суду. Рішення Стокгольмського арбітражу має виконати РФ, і тут треба застосовувати усі юридичні механізми для того, щоб це відбулося", - додав він.

Як повідомлялося, "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня.

Однак "Газпром" не згоден з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

Нагадаємо, 1 березня в "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив попередню оплату для відновлення постачань російського газу з березня. Водночас "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору з чинним контрактом. У "Нафтогазі" назвали відмову "Газпрому" від постачання газу порушенням договору та невиконанням рішення арбітражу.

А вже 2 березня НАК закликав українців знизити температуру в приміщеннях на 1-2 градуси для економії споживання газу.

Своєю чергою Володимир Гройсман сподівається, що ситуація з газом буде введена в штатний режим 6 березня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів