Гройсман сподівається, що ситуацію з газом буде введено в штатний режим 6 березня

Прем'єр-міністр України покладає частину відповідальності за газову кризу на НАК "Нафтогаз"

Володимир Гройсман З відкритих джерел

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сподівається, що ситуація з газом буде введена в штатний режим 6 березня. Про це він повідомив в ході брифінгу, який транслював "112 Україна".

Прем'єр-міністр зазначив, що ситуація з газом в Україні є повіністю контрольованою:

"Сьогодні мав розмову з віце-президентом Єврокомісії з питань енергетики, ми координували дії з нашими європейськими партнерами. Перш за все я хочу сказати, що ситуація є абсолютно контрольованою. Жодних негативних явищ відбуватися не буде", - зазначив Гройсман.

Прем'єр-міністр України відзначив, що покладає частину відповідальності за газову кризу на НАК "Нафтогаз":

"Хоча нам потрібно було ввести раніше запланований план, який передбачає відповідно економію споживання для того, щоб збалансувати систему. Потрібно було, розуміючи, що Росія повинна виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, потрібно було зробити лаг 10-14 днів запасу. Працювати з європейськими постачальниками, щоб відповідним чином забезпечити м'який режим. Цього НАК не зробив і в цьому є проблема", - додав він.

"Сьогодні всі технічні спеціалісти працюють, план, який був сформований на такі випадки, вступив у дію на 5 днів. Ми робимо все для того, щоб ситуацію на вівторок включно вивести на штатний режим. І найголовніше, я ще раз підкреслюю, ситуація абсолютно контрольована", - додав прем'єр.

Також Гройсман заявив, що переконаний в тому, що РФ виконає рішення Стокгольмського арбітражу:

"Я переконаний в тому, що Росія вимушена і буде виконувати рішення міжнародного арбітражу. Воно є обов’язковим до виконання. Я не бачу жодних причин чи жодних можливостей, як цього уникнути. Всьому свій час, але рішення буде реалізовано", - додав Гройсман.

Як повідомлялося, "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня.

Однак "Газпром" не згоден з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

Нагадаємо, 1 березня в "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив попередню оплату для відновлення постачань російського газу з березня. Водночас "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору з чинним контрактом. У "Нафтогазі" назвали відмову "Газпрому" від постачання газу порушенням договору та невиконанням рішення арбітражу.

А вже 2 березня НАК закликав українців знизити температуру в приміщеннях на 1-2 градуси для економії споживання газу.

Згодом стало відомо, що Міненерговугілля перевело генерувальні компанії з газу на мазут, призупинило роботу дитсадків, шкіл і вишів, а також рекомендувало переглянути план дій виробничих об'єктів для економії газових ресурсів. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів