Пресс-служба Кабмина

Прем'єр - міністр України Володимир Гройсман попросив голову Львівської ОДА допомогти меру Львова знайти нову ділянку для сміттєпереробного комплексу. Про це прем'єр-міністр повідомив на своїй сторінці в Facebook.

"Хотів би торкнутися теми знову львівського сміття. Здавалося, що шлях вирішення цієї проблеми нарешті намітився, але ситуація здається знову заходить у глухий кут. Під час свого візиту у Львів я запропонував Львівському міському голові Андрію Садовому вибрати ділянку, на якій він буде готовий реалізувати проект нового сміттєпереробного комплексу. І таку ділянку Андрій Садовий вибрав. А минулого тижня створена розпорядженням Садового науково-експертна група цю ж ділянку забракувала", - пише Гройсман.

Також прем'єр-міністр заявив:

"Жодним чином не ставлячи під сумнів високий професійний рівень членів експертної групи, хотів би зазначити, що ключовим для того, щоб оцінювати придатна ділянка чи ні, очевидно, питання, які технології поводження з ТПВ планується застосовувати. Якщо мова йде про просте складування сміття, як це відбувалося на більшості українських звалищ, в тому числі і в Грибовичах, то будь-який новий полігон буде такою ж потенційною екологічною загрозою, як і ті, які вже існують".

Також Гройсман заявив, що свого часу мав можливість знайомитися, як ці проблеми вирішуються в Швейцарії.
"У місті Цюріху два сміттєпереробних комплекси, один з яких знаходиться практично в центрі міста (і до речі був побудований більш ніж 100 років тому!), у декількох сотнях метрів від центрального вокзалу, а другий - поруч з багатолюдним житловим кварталом. І навіть запаху ніякого не відчувається, коли ти поруч! Коментарі тут зайві", - написав прем'єр-міністр.

"Тим не менше, враховуючи ситуацію, яка складається, та виходячи з того, що проблему потрібно врешті вирішити, я вже звернувся до голови ОДА Олега Синютки з проханням допомогти Андрію Садовому вибрати іншу ділянку, а його самого я б просив прискорити свої дії і як можна швидше перейти до реального вирішення проблеми", - зазначив прем'єр-міністр.

Нагадаємо, наприкінці січня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман приїхав у Львівську область для обговорення питання вивозу сміття. Раніше відповідне доручення прем'єру дав президент Петро Порошенко.

Після наради з керівництвом міста та області Гройсман виніс рішення про виділення ділянки для будівництва сміттєпереробного заводу площею 12,5 га у Яворівському районі на території колишніх гірничо-хімічних підприємств Яворівського державного гірничо-хімічного підприємства "Сірка".

Проте жителі Яворівського району не зраділи такому рішенню, а Яворівська райрада взагалі заборонила Львову будувати полігон для сміття.