Гройсман доручив продовжити впровадження ДБН, незважаючи на рішення суду

Він наголосив, що в житловому будівництві треба змінювати стандарти і вводити норми, які розроблено із залученням широкого експертного кола та громадськості

Пресс-служба Кабмина

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив продовжити впровадження нових державних будівельних норм (ДБН) "Планування і забудова територій", які набули чинності з 1 вересня, незважаючи на рішення Київського окружного адміністративного суду, який призупинив дію відповідного наказу. Про це він сказав на засіданні уряду, передає 112.ua.

"Є низка позивів. Дехто хоче залишити все так, як було. По-старому. І окремі випадки судових рішень компрометують сотні чесних і справедливих рішень. Але треба наводити лад у країні. І всі мають бути об’єднані цією метою. Ми можемо бути в 50-100 разів ефективнішими", - зазначив прем'єр-міністр.

Разом з тим він наголосив, що і в житловому будівництві потрібно змінювати стандарти і вводити норми, які розроблено з залученням широкого експертного кола та громадськості.

"Якщо ви, громадяни, бачите, що будуються будинки, а разом з ними не будується садок чи поліклініка – будь-який соціальний об’єкт, – знайте, це шахрайство. Влада прийняла несправедливе рішення щодо жителів", - сказав Володимир Гройсман.

Новини за темою: Нові ДБН набувають чинності з 1 вересня, незважаючи на рішення суду, - Мінрегіон

Виступаючи на засіданні уряду, віце-прем'єр міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко підкреслив, що будівельним компаніям дали перехідний період для переходу на нові норми будівництва.

"Хочу повідомити, що зупинити наказ можна, а введення в дію ДБН неможливо", - сказав він.

Нагадаємо, що раніше Київський окружний адміністративний суд призупинив дію наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, яким затверджено державні будівельні норми "Планування і забудова територій". 

Зубко назвав такі дії судової атакою на реформу. Міністерство підготувало клопотання про скасування призупинення дії наказу.

Однією з головних змін у державні будівельні норми у частині "Планування і забудова територій" є введення "блакитних" і "зелених" ліній. "Блакитні" лінії обмежують висотність забудови, "зелені" - забудову зелених зон у населених пунктах.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів