Українського моряка в Греції засуджено до 70 років в'язниці

Моряк замість виходу на свободу за апеляцією отримав новий термін

Reuters

Грецький суд засудив українського моряка Анатолія Черкаського до 70 років тюремного ув'язнення. Про це він повідомив газеті "Вести".

За словами Черкаського, про рішення суду він дізнався від адвоката.

Сам він у 2015 році отримав термін 204 роки за причетність до транспортування нелегальних біженців з Сирії на грецькому судні, де він був помічником капітана.

"Я був впевнений, що мене звільнять. Апеляційний суд дав мені сім років, що з грецької системи перерахунку означає 32 місяці. Це саме той термін, який я вже відбув у в'язниці. Так мені у залі суду сказала перекладач, після чого разом з адвокатом вона мене привітала. В афінську в'язницю (сам суд був на острові Родос) приходив український консул з привітанням, акцентував на тому, що це – його заслуга", – розповів Черкаський.

Новини за темою: У Греції затримано 132 громадян України за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів, – МЗС

За його словами, дізнавшись про 70-річний термін, його перекладач і адвокат була здивована.

"Вони впевнені, що чули зовсім інше. Виходить, що грецькі судді говорять одне, а пишуть зовсім інше", – заявив українець.

Начальник управління консульського забезпечення міністерства закордонних справ України Василь Кирилич сказав, що про випадок Черкаського "можна буде предметно говорити після його вивчення".

Новини за темою: У Греції берегова охорона затримала судно з Криту із тонною конопель на борту

У березні 2018 року до 180 років ув'язнення за організацію перевезення сирійських біженців грецький суд засудив українського моряка Дениса Бровченка.

Як раніше повідомляло Міністерство закордонних справ, 214 українських моряків знаходяться в іноземних в'язницях Греції, Індії, Іспанії, Італії, Лівії, Оману, Франції та Шрі-Ланки.

За інформацією міжнародних організацій BIMCO та ISF, в 2015 році працювати на зарубіжні судна влаштувалися 69 тисяч українців. Так Україна потрапила в топ-6 найбільших постачальників робочої сили світовим судновласникам.

Джерело: "Вести"

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів