ГПУ склала повідомлення про підозру у фінансуванні тероризму двом депутатам Держдуми РФ

ЗМІ стверджують, що мова про депутатів Держдуми РФ 7-го скликання з фракції ЛДПР Михайла Дегтярьова і Олексія Діденка

Фото з відкритих джерел

Генеральна прокуратура України склала повідомлення про підозру двом депутатам Державної Думи Російської Федерації у скоєнні ними злочину, передбаченого ч. 3 ст. 258-5 кримінального кодексу України - тобто фінансуванні тероризму. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що два депутати Державної Думи Російської Федерації, перебуваючи на території м. Москва, у березні - червні 2014 року з метою матеріального забезпечення терористичних організацій "ЛНР" і "ДНР" у складі організованої В. Жириновським злочинної групи, до якої також увійшли окремі депутати Державної Думи Російської Федерації і члени Ліберально-демократичної партії Росії, в тому числі керівники та представники регіональних філій партії, діючи публічно, з участю представників "ДНР" в присутності ЗМІ закликали громадян Російської Федерації до збору коштів для матеріального забезпечення "ЛНР" і "ДНР", а також забезпечили розміщення відповідних оголошень на сайтах партії та відкриття пунктів на території Росії по збору відповідних коштів", - йдеться в повідомленні.

Крім цього, у відомстві відзначають, що зазначені депутати уклали відповідну угоду щодо матеріального забезпечення "ДНР", а також забезпечили надання учасникам цієї терористичної організації приміщення на території Москви для представницької діяльності.

"Також за рахунок зібраних коштів зазначені депутати під керівництвом В. Жириновського, діючи, зокрема, на прохання глави терористичної групи "Сомалі" Михайла Товстих (позивний "Гіві"), протягом 2014-2017 років здійснили поставку представникам цих злочинних формувань 6 транспортних засобів російського виробництва з підвищеними прохідними і експлуатаційними можливостями, деякі з яких використовувалися під час здійснення терористичних актів проти військових і правоохоронних підрозділів України, зокрема на території Донецького аеропорту", - додається в повідомленні.

В ГПУ уточнюють, що підозри у фінансуванні тероризму згаданим депутатам Держдуми РФ складені за переліченими фактами злочинної діяльності вказаної організованої групи 27 червня 2018 року.

"Інкриміновані депутатам Державної Думи Російської Федерації кримінальні правопорушення передбачають можливість їх заочного засудження в Україні на строк від 10 до 12 років позбавлення волі", - підкреслюється в повідомленні.

Примітно, імена депутатів Держдуми РФ, яким складено підозри у фінансуванні тероризму, у прокуратурі не називають, проте деякі ЗМІ з посиланням на власні джерела цю інформацію розкривають. Зокрема, "Інтерфакс-Україна" стверджує, що йдеться про депутатів Держдуми РФ 7-го скликання з фракції ЛДПР Михайла Дегтярьова і Олексія Діденка.

Раніше повідомлялося, що в Росії будуть судити посмертно екс-депутата Держдуми Вороненкова. Вбитого в Києві в минулому році російського політика звинувачують у причетності до рейдерського захоплення будівлі в Москві.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів