zn.ua

Генеральна прокуратура України повідомила про підозру і взяла під варту одного з керівників фермерського господарства, який причетний до розкрадання майна ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (ДПЗКУ), повідомляє прес-служба ГПУ.

Як повідомляється, в даний час встановлена причетність до заволодіння коштами на суму понад 15 млн гривень ДПЗКУ керівника одного з фермерських господарств у Хмельницькій області.

"У ході досудового розслідування встановлено, що керівник одного з фермерських господарств придбав цей суб'єкт підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності та шляхом внесення в офіційні документи завідомо неправдивих відомостей, заволодів грошовими коштами на суму 15,4 млн гривень, перерахованих ДПЗКУ за поставку зерна майбутнього врожаю", - сказано в повідомленні.

Новини за темою: ДПЗКУ повернула у бюджет 70 млн грн після викриття корупційних схем

За вказаними фактами підприємцю повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво, тобто придбання суб'єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду державі), ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем) і за ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, тобто складання і видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки).

Новини за темою: Колишні керівники ДПЗКУ переховуються в Росії, – Кутовий

Зазначається, що 9 січня його затримали під час перетину державного кордону України, 10 січня Печерський районний суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою в розмірі понад 2,5 млн гривень.

Нагадаємо, 26 липня НАБУ затримало за розтрату 50 млн грн екс-главу ДПЗКУ.

Зазначимо, в жовтні 2015 р. СБУ затримала керівників ДПЗКУ за спробу нанесення 15 млн дол. збитку державі.