ГПУ оскаржила в суді видавання ліцензій на розроблення родовищ літію і нафти

Луценко вважає, що уряд зобов'язаний забезпечити стовідсотково відкриті конкурсні аукціони на будь-які природні ресурси

Юрій Луценко З відкритих джерел

Генеральна прокуратура України в судовому порядку оскаржила видавання Державною службою геології та надр України (Держгеонадра) ліцензій на розроблення родовищ літію і нафти в Донецькій і Полтавській областях. Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко, передає "Інтерфакс-Україна".

Так, Луценко розповів, що одним з ключових моментів деолігархізації є боротьба з тіньовими аукціонами на природні ресурси.

"Після Майдану на аукціонах було видано 43 спецдозволи на ресурси. Без аукціонів – 679! Олігархи скуповували і скуповують українські природні ресурси", - зазначив генпрокурор.

"Останні скандали стосувалися видавання ліцензій на розроблення родовищ літію і нафти. Літію - в Донецькій і нафти - в Полтавській області. Прокуратура цього тижня (минулого, - ред.) подала до суду на розривання цих рішень Держгеонадр, незалежно від прізвищ, які стоять за цими рішеннями", - додав Луценко.

Водночас, на думку генпрокурора, "бити по хвостах – не кращий метод".

Луценко вважає, що уряд зобов'язаний забезпечити стовідсотково відкриті конкурсні аукціони на будь-які природні ресурси.

Також, за його словами, необхідно опублікувати відкритий реєстр усіх виданих раніше ліцензій, доручити його перевірити і надалі діяти в межах відкритих конкурсних процедур.

Раніше повідомлялося про те, що прем'єр-міністр України Володимир Гройсман звернувся до ГПУ з проханням перевірити інформацію, опубліковану в ЗМІ, про те, що родовища літію було видано наближеним до влади особам без будь-яких конкурсів.

Зазначимо, що в розслідуванні для програми "Наші гроші" повідомлялося, що пов'язана з оточенням нардепа Ігоря Кононенка і міністра енергетики Ігоря Насалика компанія "Петро-Консалтінг" нібито поза конкурсом отримала спеціальний дозвіл на розроблення 14 млн т літієвої руди. Йдеться про спецдозвіл на розроблення родовища в Донецькій області, який компанія отримала в 2018 році.

Директором "Петро-Консалтінгу" згідно з повідомленням є син радника міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Ігнащенка Тарас Ігнащенко. Володимир є сусідом Ігоря Кононенка, а також помічником депутата Анатолія Матвієнка.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів