Гості політичного ток-шоу "Пульс" розповіли, хто має заплатити за модернізацію української інфраструктури

Раніше повідомлялося, що низка українських міст залишилися без тепла

"112 Украина"

Гості політичного ток-шоу "Пульс" на "112 Україна" розповіли, хто має заплатити за модернізацію української інфраструктури.

Нардеп Олексій Гончаренко:

На жаль, у нас частина інфраструктури перейшла абсолютно безкоштовно у власність олігархів або в їхнє управління. Це факт, який ми бачимо і по енергомережах, і по багатьох водоканалах у багатьох містах України. При цьому виходить, що вони збирають величезні гроші. А мережами нехай хтось інший займається, хоча всі підписували інвестпрограму. Тут і має працювати закон, який повинен у таких випадках забирати це і повертати державі. Тоді зрозуміло, що відбувається, тоді держава і гроші збирає. А у нас як вершки і корінці. І весь час держава залишається в програші. А в результаті все одно цим буде займатися держава. У кожному місті своя ситуація. В Одесі водопровід у приватних руках, теплоенерго - у міських руках, тому там різні відповіді на це питання. Є один дуже важливий момент, який у нашій країні стався: всі енергомережі, водоканали та інше за безцінь перейшли у власність приватних осіб. Це проблема.

Нардеп Костянтин Усов:

Закон вже все передбачає. Інфраструктура державного рівня має забезпечуватись із державного бюджету. Інфраструктура місцевого рівня, якщо вона не в приватних руках, повинна забезпечуватися за рахунок місцевого бюджету. А у нас місцеві бюджети по всій країні зросли в рази за рахунок того, що ми називаємо реформою децентралізації. Я не пам'ятаю точно, скільки бюджет Одеси, але зараз близько 15 млрд грн на рік. Я точно знаю, що бюджет мого Кривого Рогу до децентралізації Петра Порошенка був 1,5 млрд грн, а зараз 7,5 млрд грн.

Нардеп Юрій Мірошниченко:

Я підтримую колег. Якщо це національний рівень, то це бюджет країни, якщо місцевий - місцеві бюджети (джерела фінансування).

Екс-нардеп Руслан Кошулинський:

Це проблема, яка говорить про те, що стратегічні об'єкти за безцінь скупили олігархи. Є приклад Києва: класично дохідну частину енергопостачання забрали в руки олігарха, а вся інфраструктура лягла на плечі міста. Найгірше, що депутатський корпус, більшість київської міськради за це проголосувала. 

Громадський діяч Ілля Кива:

Моя політична сила, соціалістична партія, завжди буде боротися за контроль держави, а значить народу України над стратегічними, енергетичними та природними ресурсами. Ми їх будемо повертати, тому що на сьогоднішній день все це було вкрадено під красивим словом "приватизація". Вкрадено це було при Кучмі, при Кравчуку. Насправді це дало можливість формуватися олігархічному ладу. На сьогоднішній день 12 обленерго в нашій країні взагалі належать російському власнику… Які гроші вкладаються в ці електромережі? Нічого ж не повертається, все ж працює на віддачу.

Нардеп Віктор Бондар:

Я вважаю, що якщо сьогодні ми почнемо знову переглядати, хто зараз у кого забере, ми втопимо міста і населені пункти у війнах держави з комунальною власністю комунальників, з приватною власністю. Поки що треба зупинитися, зрозуміти, зафіксуватися і в кожному місті вирішувати. Якщо це приватний власник – викликати, садити і говорити: яка тобі потрібна інвестиція, щоб ти скоротив споживання, поміняв насоси, котельні, принципи теплопостачання.

Раніше повідомлялося, що в кількох містах України виникли проблеми з теплопостачанням. Зокрема, опалення не було в Кривому Розі (Дніпропетровська область), Шепетівці (Хмельницька область) і Смілі (Черкаська область).

У Смілі і Кривому Розі через відсутність опалення відкрили кримінальні провадження.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів