Горбатюк подав позов до суду через призначену генпрокуром перевірку департаменту спецрозслідувань ГПУ

Очільник управління спеціальних розслідувань вимагає визнати протиправними дії генпрокурора та скасувати його наказ про перевірку

РБК-Украина

Окружний адміністративний суд Києва отримав позов начальника управління спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка до генпрокурора щодо перевірки реформованого Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури. Про це повідомляє прес-служба суду.

Горбатюк просить суд визнати протиправними дії генпрокурора щодо призначення перевірки стану організації роботи у Департаменті спеціальних розслідувань. Окрім того, він просить скасувати відповідний наказ генпрокурора.

Наразі у суді вирішують питання про відкриття провадження у цій справі.

Начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк пояснив, чому звернувся до суду.

"Позов дійсно поданий мною щодо скасування наказу генерального прокурора про перевірку департаменту спецрозслідувань та визнання дій протиправними. Нормативні документи генеральної прокуратури … визначають умови, за яких призначається перевірка, а саме наявність недоліків у роботі, які не усуваються. Тобто, системні недоліки. Жодних таких недоліків до моменту призначення перевірки в роботі не визначалось генеральним прокурором, відповідно підстав до призначення не було", - сказав Горбатюк.

Він припустив, що перевірку призначили, щоб знайти недоліки для наступних дій - можливо, якогось звільнення.

"Оскарження генеральному прокурору ні до чого не призвело, відповідно саме до суду звернулись, щоб суд чітко розставив акценти в цій ситуації", - зазначив очільник управління спецрозслідувань ГПУ.

Нагадаємо, раніше генпрокурор Юрій Луценко ліквідував Департамент спецрозслідувань, вивівши за штат його керівника Горбатюка.

Зазначимо, цей департамент вів кілька резонансних справ, зокрема щодо злочинів на Майдані в 2014 році й узурпації влади Віктором Януковичем та його оточенням. При чому Луценко запевняє, що жоден слідчий і жоден прокурор у справах Майдану "не змінюється і не звільняється".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів