Головні загрози українським виборам виникатимуть всередині країни, - голова ЦВК

Михайло Охендовський зазначив, що головні ризики, зокрема кіберзагрози, українським виборам виникатимуть не у РФ або США, а всередині самої країни

24daily.net

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський прогнозує, що головні ризики, зокрема кіберзагрози, щодо українських виборів виникатимуть не у РФ або США, а в самій Україні. Про це повідомляє прес-служба відділу взаємодії із засобами масової інформації секретаріату ЦВК.

Так, виступаючи на експертному круглому столі "Кіберзагрози для виборчого процесу в Україні" (організований за підтримки Міжнародного фонду електоральних систем - IFES), М. Охендовський зазначив, що найбільша небезпека і серйозні кіберзагрози щодо українських виборів надходитимуть не з території Російської Федерації і Сполучених Штатів Америки, як вважають деякі. На його думку, головні загрози будуть традиційно з'являтися на території самої України.

"На жаль, ніхто не здатний сильніше дискредитувати українські вибори і підірвати довіру суспільства до їхніх результатів, аніж самі українські політики", - сказав голова ЦВК.

За його словами, можна прогнозувати, що ситуація з кіберзагрозами на наступних виборах буде схожа на використання "адмінресурсу".

"Можна прогнозувати, що деякі майбутні штаби намагатимуться отримати доступ і до каналів передачі, і до самої інформації, якою оперуватимуть організатори виборів. Мабуть, жоден штаб не гребуватиме можливістю спотворення інформаційного простору шляхом поширення фейкових новин і дезінформації щодо інших кандидатів. Якщо на друге ЦВК безпосереднього впливу не матиме, то виключити перше - одне із наших пріоритетних завдань", - наголосив Охендовський.

Відзначимо, що чергові президентські та парламентські вибори відбудуться в 2019 році.

Раніше у ЦВК повідомили, що кібербезпека виборів в Україні у 2019 році матиме два компоненти, і для її забезпечення необхідно 36 мільйонів гривень.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів