Глава департаменту НБУ Леонід Антоненко залишає свою посаду через незгоду з ходом реформ

Йдеться про реформу реєстраційних процедур, пов'язаних з отриманням кредитів від нерезидентів

Facebook Леоніда Антоненка

Директор департаменту реєстраційних питань та ліцензування Національного банку України (НБУ) Леонід Антоненко заявив про те, що йде зі своєї посади. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Завтра мій останній день роботи у Національному банку. Я йду, тому що реформа, за яку я відповідав на посаді директора департаменту реєстраційних питань та ліцензування, забуксувала та починає давати зворотний хід", - написав Антоненко.

Він пояснив, що йдеться про реформу реєстраційних процедур, пов'язаних з отриманням кредитів від нерезидентів.

"Реформа не відбулася. Навпаки – набирають обертів сили реакції. Зловживаючи своїм правом реєстрації укладених угод, Національний банк втручається у сферу дії фундаментальних основ цивільного обороту, позбавляючи юридичної сили цілі глави Цивільного кодексу. Так, кілька тижнів тому Нацбанк позбавив юридичної сили угоди про поступку прав вимоги та про переведення боргу", - зазначив Антоненко.

За його словами, системні проблеми, створювані дисфункціональним інститутом реєстрації, дають про себе знати, провокуючи кризи. Як підкреслив Антоненко, одна з таких криз "розбурхує Нацбанк вже третій тиждень". При цьому реакція фінансового регулятора на них непрофесійна, що провокує появу нових криз.

Новини за темою: Нацбанк просить АПУ скасувати реєстрацію кредитних договорів з нерезидентами

"Я і команда молодих, відданих справі професіоналів, які прийшли разом зі мною у Нацбанк, зробили багато для того, щоб запобігти появі цих криз. Ми підготували для правління Концепцію реформування інституту реєстрації, обговоривши її з усіма зацікавленими відомствами Нацбанку, банками, представниками Міжнародного валютного фонду. Якби ці пропозиції були своєчасно прийняті, Національний банк сьогодні мав би у своєму розпорядженні інструменти для управління кризою. Але замість того, щоб поспішити виправити помилку, Національний банк робить одну за одною нові й нові помилки", - пише чиновник.

Також Антоненко повідомив, що разом з ним звільняється керівник управління реєстрації та ліцензування банків НБУ Олександр Бевз.

"Олександр відповідав за найважливіший напрямок роботи – прозорість банківського сектора – та блискуче впорався з усіма поставленими перед ним завданнями. Ми зробили безпрецедентний ривок у розкритті інформації про власників банків, у правилах видачі банківської ліцензії та правилах купівлі банків", - підкреслив Антоненко.

За його словами, НБУ незабаром передасть функцію реєстрації кредитів від нерезидентів у безпосереднє підпорядкування департаменту реєстраційних питань.

"Новий керівник буде похований під рутиною десятків тисяч реєстраційних дій, за кожну з яких він нестиме особисту відповідальність. Це ідеальний спосіб відвернути зусилля від більш важливих завдань, поховати реформи в рутині", - резюмує Антоненко.

Новини за темою: Інформацію про своїх реальних власників погодилися оприлюднити 17 банків, - НБУ

Нагадаємо, Леоніда Антоненка було призначено директором департаменту реєстраційних питань та ліцензування НБУ в січні 2015 р.

У 2009 р. Антоненко отримав ступінь магістра європейського права від Редінгського університету (University of Reading, Велика Британія), захистивши магістерську дисертацію на тему "Межі трансформаційного впливу процесу наближення систем національного права до acquis communautaire: кейс-стаді на прикладі реформи корпоративного права в Україні". У 2000 р. закінчив Одеську національну юридичну академію за спеціальністю "правознавство".

Професійний досвід Антоненка включає роботу на різних посадах у провідних юридичних фірмах України (Саєнко Харенко, Астерс, Шевченко, Дідковський і партнери, АНК) та Великої Британії (Linklaters). Антоненко входить до складу робочої групи при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України з розробки законопроекту щодо захисту прав інвесторів. У 2014 р. очолював робочі групи Асоціації правників України з розробки стратегії реформування корпоративного права та антикорупційного законодавства. Антоненка рекомендовано фахівцем у сфері ринків капіталу та корпоративного права міжнародним рейтингом Best Lawyers International.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів