Геращенко: В ОРДЛО координатору СММ ОБСЄ Фрішу вдалося зустрітися менш ніж з половиною заручників зі списку

Україна просила про відвідування Фрішем 17 заручників

Перший віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко Верховная Рада

У в'язницях ОРДЛО координатор спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Тоні Фріш із 17 запитуваних українською стороною заручників відвідав менше половини, оскільки в Луганську йому організували зустріч не з тими людьми, про яких просив Київ. Про це на брифінгу заявила перший віце-спікер Верховної Ради, представник гуманітарної групи на переговорах у Мінську Ірина Геращенко, передає "Інтерфакс".

"З того списку, який ми дали панові Фрішу, він зустрівся менш ніж з половиною. Він зустрівся з 10. Але серед них було кілька, яких ми не подавали", - заявила Геращенко.

Новини за темою: Здоров'я Балуха і Сенцова погіршується, РФ не реагує на пропозиції щодо обміну заручниками, - Геращенко

Вона підкреслила, що в цьому списку були прізвища, які для української сторони були принципові, щоб Фріш відвідав їх.

"На жаль, у Луганську ситуація гірша, ніж у Донецьку. Дали зустрітися не з тими людьми, про яких у нас є серйозні підстави думати, що їх катують", - заявила Геращенко.

Новини за темою: Геращенко: Росія буде розігрувати карту заручників на українських виборах

"Якщо в Донецьку пану Фрішу дали можливість відвідати і тих військових, які давно перебувають на окупованих територіях, незаконно утримуються у в'язницях. Ви почули про Станіслава Асєєва...То в Луганську ситуація абсолютно інша - йому показали, як він правильно сказав, кримінал, засуджених до 2014 року. Але наших військовослужбовців, яких два роки тримають в ізоляції, йому не показали", - сказала Геращенко.

Раніше повідомлялося, що координатор гуманітарної підгрупи Фріш планував поїздку до ОРЛО. Планувалося, що він відвідає Владислава Овчаренка і Дениса Секацького, а також поставить питання про місце перебування журналіста Станіслава Асєєва. 

Новини за темою: В ОРДЛО ніколи не пропонували обміняти Рубана на двох "іловайських" заручників, - Геращенко

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів