Gerashenko
"112 Украина"

Одним із пріоритетів реформи правоохоронних органів в Україні стане зміна підходу до роботи таємних агентів. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив народний депутат від "Народного фронту", позаштатний радник глави МВС Антон Геращенко.

Він зазначив, що раніше зарплата агентів становила 2 тис. грн.

"Скільки може отримувати агент, який перебуває у злочинній спільноті і готовий, ризикуючи своїм життям і здоров'ям, тому що його можуть вбити, побити тощо, повідомляти інформацію про життя злочинної спільноти? Аж трохи більш ніж 2 тис. грн. Тобто людина може бути убита, розтерзана, її можуть катувати за 2 тисячі грн на місяць", - сказав Геращенко.

За його словами, зараз переглядаються підходи до агентурної роботи.

"Якщо раніше на агентурну роботу особливо не звертали уваги і вихолощувалась якість роботи карного розшуку, то сьогодні це буде один із пріоритетів... Ми будемо відновлювати агентурну роботу, щоб вона знову вийшла на високий рівень, тому що саме завдяки роботі агентури можна розкривати найскладніші злочини - ті, які були скоєні без свідків, з яких немає відеозаписів, і дізнатися інформацію можна лише зі злочинного середовища", - зазначив нардеп.

Новини за темою: Співробітники Центрального апарату Нацполіції, що пройшли переатестацію, отримали спецжетони

Нагадаємо, в листопаді 2015 р. почалася переатестація співробітників органів внутрішніх справ Києва та області, яка триватиме до середини січня. Правоохоронці в рамках переатестації пройшли кілька етапів: тести на знання законодавства і логіку, поліграф і співбесіду.

Буквально кожен етап переатестації не пройшов гладко, але великий резонанс стався під час співбесід. На думку частини екс-міліціонерів, члени атестаційних комісій, які були сформовані в основному з представників громадськості, ставилися до правоохоронців упереджено. Екс-міліціонери провели мітинг біля будівлі МВС, внаслідок якого домоглися права на подачу апеляції.