Як відомо, 11 серпня ГПУ направила до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно фігурантів у справі про заворушення 31 серпня під ВР.

Підозрюваним інкримінують вчинення правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 258 (терористичний акт), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), ч. 2 ст. 342 (опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві) КК України.

Нагадаємо, 31 серпня 2015 року під стінами українського парламенту в Києві виникли сутички після того, як Верховна Рада підтримала в першому читанні зміни до Конституції щодо децентралізації. Протестувальники почали наступ на будівлю Верховної Ради, яку охороняв кордон правоохоронців. За даними МВС, в бік правоохоронців кинули бойову гранату.

У результаті зіткнень загинули чотири бійці Нацгвардії. За даними МВС, постраждала 141 особа, з них — 131 міліціонер і боєць Нацгвардії. Після подій біля Ради правоохоронці повідомляли, що у справі про сутички під парламентом повідомили про підозру 22 особам.