Генсек ОБСЄ вважає, що РФ має право на участь у місії в Україні

Томас Гремінгер підкреслив, що учасники місії представляють, у першу чергу, міжнародну організацію ОБСЄ, а не окремо взяту країну

З відкритих джерел

Генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер заявив, що представники РФ мають право на участь у СММ ОБСЄ в Україні. Про це він сказав 27 липня на брифінгу в Краматорську, передають Новини Донбасу

"З 44 країн-учасниць спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, зі 700 спостерігачів, які працюють на місцях, 37 - з Російської Федерації. Така позиція місії, тому що Росія є країною-учасницею. І має право на своє представництво тут", - сказав Гремінгер.

Він додав, що кожен співробітник місії повинен підписати Кодекс ОБСЄ.

Також Генеральний секретар підкреслив, що учасники місії представляють, у першу чергу, міжнародну організацію ОБСЄ, а не окремо взяту країну, тому і керуватися у своїй діяльності повинні принципами та цінностями організації.

Нагадаємо, 27 липня Генеральний секретар Організації з безпеки і співробітництва в Європі Томас Гремінгер в рамках робочого візиту в район Операції об'єднаних сил (ООС) відвідав КПВВ Майорське і зустрівся з командуванням. 

Новини за темою: Наєв просить ОБСЄ посилити ефективність СММ на окупованих територіях Донбасу

Нагадаємо, представники України в Тристоронній контактній групі звернулися до ОБСЄ з проханням провести розслідування повідомлень про можливе викрадення особистих даних учасників СММ ОБСЄ.

17 липня стало відомо, що російська розвідка могла отримати внутрішні документи української команди ОБСЄ. За даними ARD, документи російській стороні міг передати співробітник місії ОБСЄ.

Однак перший заступник голови місії в Україні Александр Хуг запевнив, що місія СММ ОБСЄ не збирала персональну та фінансову інформацію про своїх співробітників.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів