Генпрокуратура: СК РФ сприяє "ЛДНР", притягуючи до відповідальності військовослужбовців ЗСУ

У ГПУ підкреслили, що такі дії мають склад злочину, передбаченого ч. 2 ст. 372 ("Притягнення cвідомо невинного до кримінальної відповідальності") ККУ

Фото з відкритих джерел

Слідчий комітет РФ сприяє самопроголошеним "ЛДНР", притягуючи до кримінальної відповідальності cвідомо невинних громадян України, а саме військовослужбовців ЗСУ. Про це йдеться у заяві прес-служби Генпрокуратури.

Так, управління ГПУ з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, здійснює досудове розслідування та процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом сприяння Слідчим комітетом Російської Федерації терористичним організаціям "ДНР" та "ЛНР" шляхом притягнення cвідомо невинних громадян України до кримінальної відповідальності та жорстокого поводження з ними.

Під час розслідування встановлено, що у травні-червні 2014 року в структурі центрального апарату Слідчого комітету Російської Федерації (СК РФ) створили управління з розслідування злочинів, пов’язаних із застосуванням заборонених засобів та методів ведення війни. При цьому заявлена мета - притягнення до відповідальності українських військовослужбовців за нібито злочини проти мирних громадян.

"Тобто створення у структурі СК РФ вказаного управління, а також порушення ними кримінальних справ стосовно українських військовиків спрямовано на сприяння терористичним організаціям "ДНР" та "ЛНР" в їхній злочинній діяльності", - йдеться в заяві ГПУ.

Новини за темою: Слідчий комітет РФ порушив справу проти співробітників військової прокуратури України

Крім того, зазначається, що Генпрокуратура отримала дані про незаконне притягнення СК РФ до кримінальної відповідальності українських військовослужбовців за нібито вчинені злочини на території Донецької та Луганської областей.

Причому завдяки співпраці Генштабу ЗСУ та Генпрокуратури наразі здобуто докази безпідставності звинувачень проти дев’ятьох нинішніх та колишніх командирів бригад ЗСУ, більшість з яких не були в районі АТО в інкримінований ним період.

"У зв’язку з цим слідчим Управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України ухвалено процесуальне рішення щодо закриття кримінального провадження стосовно цих військовослужбовців", - заявили в Генпрокуратурі.

Зазначається, що це доводить незаконність притягнення громадян України до кримінальної відповідальності, що має склад злочину, передбаченого ч. 2 ст. 372 ("Притягнення свідомо невинного до кримінальної відповідальності) КК України.

Новини за темою: Слідчий комітет РФ заочно звинуватив українського підполковника у вбивстві оператора "Первого канала" у 2014 році

Нагадаємо, Слідком РФ регулярно порушує нові кримінальні справи проти українських військовиків нібито за обстріли мирних жителів на сході України, об'єктів інфраструктури, злочини проти російськомовного населення Донбасу тощо. Зокрема, у січні повідомлялося, що СК РФ порушив кримінальні справи щодо 72 українських військовослужбовців.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів