Генпрокурор Юрій Луценко
пресс-служба ГПУ

Генеральна прокуратура України підтвердила, що старшого слідчого з особливо важливих справ Головного слідчого управління Генпрокуратури Дмитра Суса звільнили за неправдиву інформацію в його декларації. Про це йдеться в наказі про звільнення Дмитра Суса, передає "НВ".

Згідно з текстом наказу, Сус не вказав у декларації за 2015 рік інформацію про те, що володіє автомобілем Citroen C4 2008 року випуску, зареєстрованим на нього. Інформацію про право користування кімнатою на вул. Мельникова він не вказав як у декларації за 2015 рік, так і в декларації за 2016 рік, говориться в документі. Відзначається також, що в деклараціях прокурор не повідомив про те, що продав належний йому Citroen C4, а також Peugeot 406 1999 року випуску.

Крім того, у наказі про звільнення Суса згадується, що його притягнуто до дисциплінарної відповідальності у зв'язку з невідповідністю його майнового стану і доходів, отриманих із законних джерел, і недостовірним декларуванням ним свого майна.

Новини за темою: Луценко задекларував колекцію книг і викрадений "джип", дружина - квартири в Києві

Причиною звільнення прокурора називається систематичне грубе порушенням ним законів "Про запобігання корупції" та "Про прокуратуру", а також правил прокурорської етики і здійснення ним дій, що ганьблять звання прокурора, які можуть викликати сумнів у його чесності та непідкупності органів прокуратури.

Новини за темою: Депутат Загорій задекларував автомобіль "Тесла", 88 патентів та 2,6 млн благодійних пожертв

Наказ про звільнення Дмитра Суса датовано 13 квітня і підписано генпрокурором Юрієм Луценком.

Нагадаємо, що в листопаді 2016 року Луценко за брехню в декларації та в анкеті сумлінності оголосив догану прокурору Дмитру Сусу і понизив його на посаді. Сус був переведений в інший департамент з департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури. Він був призначений старшим слідчим з особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ.