Генпрокуратура має намір клопотати про міжнародний розшук Гужви

"Гужва втік з України, коли в одній зі справ проти нього суд завершив стадію дебатів", - Луценко

Головний редактор інтернет-газети "Страна. UA" в ефірі телеканалу "112 Україна" 112.ua

Генеральна прокуратура має намір клопотати про міжнародний розшук головного редактора інтернет-видання "Страна.uа" Ігоря Гужви. Про це на брифінгу, який транслював "112 Україна", повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

Луценко зазначив, що Гужва "втік з України, коли в одній зі справ проти нього суд завершив стадію дебатів".

"Ми будемо клопотати про зміну запобіжного заходу, спочатку з внутрішнього, а потім і міжнародного розшуку", - сказав Луценко.

Генпрокурор заявив, що українська сторона поінформувала колег з Австрії про те, що у справі Гужви немає політики, а йдеться виключно про економічні та загальнокримінальні злочини.

Нагадаємо, що головний редактор видання "Страна.ua" Ігор Гужва звернувся до австрійської влади з проханням надати політичний притулок. Він виїхав з країни після того, як у нього закінчився термін запобіжного заходу. У той же час він залишається головним редактором цього ЗМІ.

У 2017 році "Страна.uа" звернулася до послів G7 і ЄС з проханням захистити видання від тиску. Справа в тому, що 22 червня до редакції інтернет-видання "Страна.uа" прийшли з обшуком. Ігор Гужва, головний редактор, пов'язав обшуки в редакції з критичними публікаціями на адресу депутата Верховної Ради Дмитра Лінька (Радикальна партія). За його словами, кримінальну справу проти видання сфальсифіковано. Згодом Гужву було затримано і доправлено до столичного главку поліції. 24 червня Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід для Гужви у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 544 тис. грн застави. Заставу було внесено заступником головного редактора "Страна.uа" Світланою Крюковою, і Гужва вийшов із СІЗО. Він заявив, що проти нього готують ще дві справи. Прокуратура оскаржила в суді розмір застави з тим, щоб її було збільшено до 3,2 млн грн. Зазначимо, що Лінько підтвердив вимагання з боку Гужви.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів