Google присвятив дудл творцеві Незнайки Миколі Носову і вказав на його українську особливість

Святковий логотип компанії з Носовим можуть бачити в пошуковику тільки жителі України і Росії

Google

Сьогодні виповнюється 110 років з дня народження відомого радянського дитячого письменника, драматурга і сценариста Миколи Носова. У компанії Google відзначили цю подію, присвятивши йому свій дудл.

Зокрема, логотип компанії у пошуковику був виконаний в стилі перших кольорових ілюстрацій до збірок оповідань письменника.

На картинці зображений Носов, який сидить на лавці в казковому місті разом з вигаданим ним персонажем Незнайкою.

Google

При цьому в описі до дудлу Google, крім іншого, звертає увагу на цікавий факт: твір Миколи Носова "Пригоди Незнайки і його товаришів" спочатку було видано відразу на двох мовах: російській і українській.

Примітно, сам Носов писав тільки російською мовою, в цьому випадку переклад на українську зробив Федір Маківчук. А сам твір вперше було видано з подачі українського письменника і друга Носова Богдана Чалого в його журналі "Барвінок" (на двох мовах).

Зазначимо, дудл з Миколою Носовою можуть бачити лише жителі України і Росії.

Фото з відкритих джерел

Нагадаємо, Микола Носов народився в 1908 році в Києві. В Україні його сім'я проживала ще в Ірпені. З дитинства майбутній літератор захоплювався театром, музикою, шахами і електротехнікою.

Спочатку навчався в Київському художньому інституті, а звідти перевівся в Московський (Всеросійський) інститут кінематографії (ВДІК). Після закінчення російського закладу він довгий час працював режисером-постановником мультиплікаційних, наукових і навчальних фільмів.

Кар'єра Носова як письменника почалася з казок, які він розповідав своєму синові і його друзям. Зокрема, після Другої світової війни його оповідання надрукував журнал "Мурзилка".

Серед найвідоміших творів Носова зазначимо трилогію романів-казок про пригоди Незнайки, повість "Вітя Малєєв в школі і вдома", цикл оповідань "Фантазери".

Помер письменник у 1976 році в Москві, йому було 67 років.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів