ФСБ спростовує затримання харків'янина Стешенка в Криму

Зв'язок зі Стешенком пропав 11 квітня: чоловік повідомив матері по телефону про те, що при в'їзді до Криму на КПВВ "Чонгар" його затримують працівники прикордонної служби РФ

пресс-служба ГПСУ

Федеральна служба безпеки РФ спочатку підтвердила, а потім спростувала інформацію про затримання зниклого на адміністративному кордоні з окупованим Кримом харків'янина Олександра Стешенка. Про це розповів адвокат Стешенка, повідомляє правозахисна ініціатива "Крим.SOS".

На "Чонгарі" його затримали нібито за невідповідність фотографії в паспорті.

У суботу, 14 квітня, адвокат Стешенка в пошуках свого підзахисного відвідав прикордонне управління ФСБ Росії по "Республіці Крим", розташоване у Сімферополі.

"Співробітники управління підтвердили, що Олександр Стешенко міститься в них, але не допустили адвоката. 16 квітня в понеділок адвокат знову прийшов в управління, йому повторно відмовили в доступі до Стешенка", - йдеться в повідомленні.

За підставу для затримання російські силовики вказали проблему з фотографією в паспорті, хоча до інциденту Стешенко неодноразово подорожував з цим паспортом, в тому числі на територію Криму.

Спочатку співробітники ФСБ зазначили, що Стешенка було затримано для встановлення особистості.

"Адвокату вдалося дізнатися, що дізнавачем у справі є Свинарьов. Проте вже через кілька годин співробітники ФСБ почали заперечувати не тільки те, що затриманий міститься у них, але і факт того, що він заїхав на територію Криму", - зазначають у правозахисній ініціативі.

Наразі сім'я Олександра Стешенка не знає, де і в якому стані він перебуває, а також те, чи пред'явлено йому якісь звинувачення.

Нагадаємо, на адміністративному кордоні з окупованим Кримом силовики РФ затримали харків'янина Олександра Стешенка.

За даними МВС, за чотири роки окупації Криму російські силовики на території півострова затримали 456 громадян України, в тому числі кримських татар. 

Нагадаємо, що Міністерство закордонних справ готує меморандум, який містить інформацію про порушення прав кримських татар і українців в окупованому Криму, а також питання, пов'язані з фінансуванням тероризму на сході. Україна планує подати його в Міжнародний суд ООН 12 червня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів