Фейгін запустив через ООН низку процедур зі звільнення Савченко

Він звернувся до Робочої групи ООН з довільних затримань та до спеціального доповідача ООН щодо правозахисників

112.ua

Адвокат української льотчиці Надії Савченко Марк Фейгін направив звернення в ООН щодо звільнення своєї підзахисної. Про це він написав у Facebook.

Фейгін пояснив, що відмова від подачі апеляції закриває можливість оскарження в ЄСПЛ.

"Незважаючи на мою незгоду з Надею в цьому питанні, я все ж перестрахувався і запустив низку міжнародних процедур з її звільнення. Перша процедура йде через Робочу групу ООН з довільних затримань. Робоча група з безпідставних затримань була створена в 1991 році. Їй було доручено розслідування випадків передбачуваного довільного позбавлення волі, усупереч нормам, закріпленим у Загальній декларації прав людини або в інших міжнародно-правових актах з цього питання, визнаних відповідними державами. У 1997 році мандат групи був розширений. Тепер вона також здійснює контроль за ситуацією із затриманими біженцями та мігрантами. Так от, я до неї звернувся з кейсом Савченко і чекаю результату в квітні", - повідомив Фейгін.

Друга процедура, за його словами, - звернення до спеціального доповідача ООН щодо правозахисників.

Нагадаємо, сьогодні в Донецькому суді Ростовської області триває оголошення вироку Савченко. Засідання почалося о 9:00 за київським часом.

Нагадаємо, шляхом часткового складання прокуратура запросила для Савченко 23 роки позбавлення волі. На даний момент термін тримання Савченко під вартою продовжено до 16 квітня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів