Екс-командувач ВМС України: Під час зіткнень в Азовському морі пошкоджено катер ФСБ РФ

Раніше повідомлялося, що в Азовському морі російський корабель протаранив український буксир

RT

Під час зіткнення кораблів в Азовському морі, крім українського буксира, пошкоджено прикордонний катер ФСБ РФ. Про це в коментарі "112 Україна" повідомив командувач ВМС України в 2014-2016 роках Сергій Гайдук. 

"За інформацією, якою я володію, під час зіткнень отримав ушкодження і один з прикордонних катерів берегової охорони Федеральної служби безпеки. Це прикордонний сторожовий катер "Аметист", і зараз йому надається допомога як аварійному кораблю", – зазначив Гайдук.

Нагадаємо, раніше у ВМС ЗС України заявили, що прикордонні кораблі Російської Федерації учинили агресивні дії проти їх кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Зокрема, корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрну огорожу, втрачено рятувальний пліт.

При цьому в українському відомстві запевняють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час у ФСБ Росії заявили, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли до територіальних вод РФ і попрямували до Керченсьої протоки". В українському МЗС зазначили, що розцінюють агресивні дії кораблів Російської Федерації як порушення норм Статуту ООН і Конвенції ООН з морського права. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів