eurovision.com

Європейський мовний союз (EBU) не виключає розгляду питання про відсторонення Росії від участі в Євробаченні в 2018 році. Про це заявив "ТАСС" офіційний представник ЄМС Девід Гудман.

У той же час він уточнив, що таке рішення може бути прийнято лише після конкурсу в Києві.

"Зараз увагу EBU сфокусовано на конкурсі нинішнього року. Будь-яке рішення щодо дій, які можуть або не можуть бути зроблені з цієї ситуації, буде винесено після самої події", - сказав Гудман.

Зазначимо, що за правилами конкурсу, Росія може бути позбавлена права відправити свого представника на Євробачення в наступному році через відмову від трансляції конкурсу в поточному році.

Учора російський "Перший канал" заявив про відмову від трансляції конкурсу, який у травні відбудеться в Києві. Після цього EBU повідомив, що всі спроби врегулювати конфлікт провалилися - Росія відмовилася від усіх запропонованих варіантів і тепер не буде брати участь у Євробаченні-2017. Також нагадаємо, що Росію вже усували від участі в Євробаченні в 1999 році. За рік до цього країна також відмовилася від трансляції.

Цьогоріч проблема виникла після того, як СБУ на 3 року заборонила в'їзд в Україну Юлії Самойловій. Її в Росії обрали для участі в конкурсі "Євробачення-2017", який пройде в Києві. Після офіційного повідомлення про неучасть Росії у конкурсі цього року генеральний директор "Першого каналу" Костянтин Ернст заявив, що Самойлова поїде на Євробачення-2018.

Євробачення-2017 відбудеться в Києві на початку травня. Фінал пісенного конкурсу заплановано на 13 травня.