"Дозволить розрядити обстановку": В Інституті нацпам'яті наполягають на перенесенні вихідного дня з 9 на 8 травня

В'ятрович розраховує на підтримку такої ініціативи у Верховній Раді

Володимир В'ятрович З відкритих джерел

В Українському інституті національної пам'яті продовжують наполягати на перенесенні вихідного дня з 9 на 8 травня - День пам'яті та примирення. Про це заявив директор Інституту Володимир В'ятрович у коментарі "112 Україна".

"Ми переконані, що це надзвичайно потрібно, переконані, що це дозволить розрядити обстановку в ці дні. Ми прекрасно розуміємо, що 9 травня як вихідний використовується різними проросійськими радянськими політичними силами для розгортання якихось політичних шоу, які не мають нічого спільного з вшануванням пам'яті ветеранів. Я переконаний, що це новий формат, який ми запропонували - День пам'яті та примирення 8 травня, саме перенесли на нього вихідний", - заявив він.

На думку В'ятровича, перенесення вихідного дня наблизить Україну до європейських традицій і посприяє "спокійному вшануванню" загиблих учасників Другої світової війни. Він також висловив сподівання, що Верховна Рада підтримає цю ініціативу.

Новини за темою: "Активно спостерігали за Дніпром": У МВС розповіли, в яких містах найбільше очікували на провокації 9 травня

Зазначимо, з 2015 року 8 травня в Україні відзначають День пам'яті та примирення, присвячений пам'яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років. День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначають 9 травня. При цьому вихідним нині є саме 9 травня, а 8-го відбуваються пам'ятні заходи.

Початком Другої світової війни вважають дату 1 вересня 1939 року. Датою закінчення війни вважають 2 вересня 1945 року. У Другій світовій війні Україна втратила 8-10 млн осіб.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів