Допит Надії Савченко на поліграфі скасували через процесуальні порушення

Було проведено тільки перевірку психологічного стану

Надія Савченко З відкритих джерел

У Київському інституті судових експертиз завершилася психофізіологічна експертиза нардепа Надії Савченко. Сам допит із застосуванням поліграфа, на проведенні якого наполягала прокуратура, не відбувся, повідомляє кореспондент "112 Україна".

Як стало відомо, Савченко не погодилася на допит, оскільки не було узгоджено всі процесуальні питання. Зокрема, адвокати нардепа повідомили, що їм не дозволили ознайомитися з матеріалами справи, через що вони не могли підготуватися до допиту.

Новини за темою: У Савченко погіршився стан здоров'я через голодування, - сестра

Як наслідок, сьогодні було проведено тільки дослідження психологічного стану Савченко, яке тривало близько години в закритому форматі. Допит, обіцяє сторона захисту, може бути проведено наступного разу, коли буде узгоджено всі процесуальні моменти.

Новини за темою: Савченко: Мене не можна було судити за слова, бо я нардеп

Пізніше адвокат Савченко Дмитро Бугай заявив, що вона не відмовлялася від допиту із застосуванням поліграфа.

"Надія Вікторівна не відмовилася від проходження поліграфу. Ми розпочали дану процедуру, пройшли її перший етап і попросили про перерву для того, щоб все ж таки ознайомитися з матеріалами кримінального провадження, і слідство все ж врахувало наші питання і також їх поставило", - уточнив він.

Щодо допуску журналістів до спостереження за ходом експертизи, завідувач відділу психологічних досліджень Інституту судових експертиз Юрій Ірхін заявив, що це неможливо у будь-якому випадку.

"Публічно це може бути на якийсь телеканал, де є шоу з використанням поліграфа, це буде публічно. Експертиза публічною бути не може, тому що вона стосується певних індивідуальних, інколи інтимних речей. Крім цього, є таємниця слідства, яку не можна розголошувати", - підкреслив Ірхін, пояснюючи причини недопуску ЗМІ.

Нагадуємо, сьогодні Надія Савченко мала пройти повну психофізіологічну експертизу, в тому числі допит із застосуванням поліграфа, в рамках справи про підготовку теракту в залі Верховної Ради. Її сестра Віра Савченко раніше заявила, що експертиза є спробою прокуратури змусити Савченко "дати свідчення проти самої себе", позаяк без цього справа "розсипається, як пісок".

Народного депутата Надію Савченко підозрюють у підготовці терактів у Верховній Раді та урядовому кварталі. Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що має всі докази того, що Савченко планувала озброєний державний переворот, який призвів би до масових жертв серед мирного населення. Крім того, її підозрюють у спільній з Рубаном підготовці замаху на президента України Петра Порошенка.

22 березня Верховна Рада України дозволила притягти нардепа Савченко до кримінальної відповідальності, а наступного дня, 23 березня, Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжним заходом арешт без права внесення застави терміном на два місяці.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів