З відкритих джерел

До Вишгородського районного суду міста Києва передали справу про привласнення злочинним угрупованням 16 млн грн, повідомляє Національна поліція.

Привласнені кошти було виділено з бюджету для закупівлі пального в котельні Київського центру соціальної адаптації престарілих. Як вдалося встановити слідчим, до угруповання входили колишній керівник КЦСА, засновники, керівники комерційних структур та співробітник Центру. З кількома підприємствами від імені КЦСА було укладено договір на придбання обсягів дизельного пального для котельні, які значно перевищують реальні потреби. При цьому власне до Центру надходив лише той об'єм, який був необхідним для забезпечення фактичних потреб. Фінанси, виділені для оплати надлишку пального, розподіляли між учасниками схеми. Таким чином, встановили в Головному слідчому управлінні Нацполіції, за період з 2013 до 2016 року зловмисниками було присвоєно близько 16 млн грн.

Новини за темою: У 2017 році Нацполіція зафіксувала хабарі на суму 45 млн грн

Також було встановлено, що колишнім керівником Центру було зареєстровано фііктивну фірму, з якою було укладено договір на надання охоронних послуг. Фактично охорону территорії здійснювали працівники Центру, а виділені на охорону 2,8 млн грн також були незаконно привласнені.

Наразі слідство повністю довело причетність кожного підозрюваного до злочинної діяльності угруповання, і справу передано до суду. Підсудним інкримінують ч. 5 ст. 191, ч.З ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. З ст. 27, ч. 1 ст. 209, ч. З ст. 27 та ч. 2 ст. 205 ККУ.