До Шевченківського райсуду Києва надійшло клопотання прокуратури щодо арешту Ігоря Гужви

Нагадаємо, 1 жовтня Гужва отримав політичний притулок в Австрії

Головний редактор інтернет-газети "Страна. UA" в ефірі телеканалу "112 Україна" 112.ua

У Шевченківський райсуд Києва надійшло клопотання прокуратури щодо арешту головного редактора видання Страна.uа Ігоря Гужви, повідомляє Страна.ua з посиланням на адвоката Гужви Андрія Смірнова. 

"Вчора подзвонили з Шевченківського суду Києва, - заявив Андрій Смірнов. - Сказали про намір розглянути клопотання прокуратури про зміну запобіжного заходу Ігорю Гужві з застави на утримання під вартою. Засідання призначене на 3 жовтня. Клопотання не вручено нікому. Ні захисникам, ні самому Гужві. Про дату судового засідання дізнався один я. Другому захиснику не потрудилися. Ігор Гужва, при всій очевидності перебування його за кордоном, належним чином (у порядку виклику до суду осіб, які перебувають за кордоном), не викликався. Фізично захисників 3 жовтня в Києві не буде у зв'язку з зайнятістю в інших судових процесах, про що суд був оперативно мною повідомлений електронною поштою. Попросив суд узгодити будь-яку зручну для всіх дату розгляду з урахуванням ознайомлення з самим клопотанням. Отримав відповідь про невизнання мого електронного листа. Надіслав повторно, але про невизнання суду. Якою мовою з ними розмовляти? Користуючись нагодою, сповіщаю Центр безкоштовної правової допомоги про відсутність необхідності безкоштовних адвокатів. Самі впораємося. Але у відповідності з вимогою закону і процедур", - сказав адвокат.

Сам Ігор Гужва також прокоментував ситуацію.

"Прокуратура направила до Шевченківського районного суду Києва клопотання про ... взяття мене під варту за сфабрикованою справою про вимагання. Розглядати хочуть вже сьогодні. Поспішають, мабуть, з "відповіддю". Ну а насправді ще раз підтверджується обґрунтованість рішення Австрії про надання мені притулку", - написав він.

Нагадаємо, влітку 2017 року Ігор Гужва був узятий під варту, йому пред'явили звинувачення у вимаганні. Пізніше вийшов на свободу після внесення застави. У січні керівник "Страны" зміг виїхати до Австрії - у нього закінчився запобіжний захід. У зв'язку з політичним тиском Гужва попросив у Відні політичного притулку і отримав його 1 жовтня. 

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів