До парламенту проходять 8 партій, серед яких політсили Зеленського і Вакарчука, – КМІС

Дослідження тривало з 5 по 19 квітня 2018 року

Якби парламентські вибори відбулися у квітні, до Верховної Ради пройшли б вісім партій, зокрема нові сили – "Блок Святослава Вакарчука" та "Слуга народу" Володимира Зеленського. За даними всеукраїнського опитування, яке влаштував Київський міжнародний інститут соціології, ці партії набрали б 8,6% та 8,4% відповідно (серед тих, хто визначився). Водночас лідером перегонів стала б "ВО "Батьківщина". За неї готові проголосувати 14,4% респондентів. Партію "Громадянська позиція" підтримують 11,5% опитаних, а Радикальну партію О. Ляшка – 11,4%. Президентська політсила "Блок Петра Порошенка" набрала б 9,9%, за нею з невеликим відставанням ідуть "За життя" та "Опозиційний  блок" (по 9,3%).

Соціологи також зазначають, що нові партії – серед лідерів за максимальним електоральним потенціалом (сума першого/другого вибору та тих, хто в цілому допускають можливість проголосувати за партію). Найбільший він у "Блока Святослава Вакарчука" (27,6%). У "Слуги народу" Зеленського – 26,5%. Серед лідерів за цим показником і "Громадянська позиція" (27,4%).

У президентському рейтингу, за даними КМІСу, також нові обличчя. Старих політиків тіснять Святослав Вакарчук і Володимир Зеленський. Вони мають 10,8% та 9,6% відповідно. Водночас чинний президент став би лише четвертим у першому турі перегонів, набравши, як і Олег Ляшко, 12,2%. На першому місці – Юлія Тимошенко (16,1%), на другому – Анатолій Гриценко (12,7%). Цікаво, що в другому турі Петро Порошенко програв би всім суперникам, а от Зеленський і Вакарчук перемагають усіх, крім Анатолія Гриценка, з яким вони поки розписують умовну "нічию". 

Дослідження тривало з 5 по 19 квітня 2018 року. Методом особистого інтерв'ю було опитано 2004 респондентів у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим). Вибірка є репрезентативною для населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% — для показників, близьких до 25%, 2% — для показників, близьких до 10%, 1,4% — для показників, близьких до 5%.

Нагадаємо, згідно з даними дослідження групи "Рейтинг", партія "Слуга народу" Володимира Зеленського випередила б на виборах президентську "БПП – Солідарність", набравши 6%. 9% усіх опитаних підтримують "Батьківщину". 6% також набирають "Опозиційний блок" та "Громадянська позиція". "Слуга народу" обходить "БПП – Солідарність" і за даними опитування центру Socis. У партії Зеленського – третє місце і 7,8% підтримки, у партії Порошенка – четверте і 7,7% голосів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів