Для підписання декларації з лікарем копії документів більше не потрібні, - МОЗ

Також було подовжено термін дії декларацій

Фото з відкритих джерел

МОЗ внесло зміни до порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу, згідно з якими тепер для підписання декларації з лікарем копії документів більше не потрібні. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Лікар або реєстратор більше не зобов'язані виготовляти і зберігати копії документів, які надає пацієнт", - відзначають у МОЗ.

Відтепер пацієнт при підписанні декларації має тільки показати один з документів, що посвідчують особу, та документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Зберігати тепер необхідно тільки один примірник декларації, підписаний пацієнтом. Інший примірник, як і раніше, залишається у пацієнта.

Окрім того, МОЗ спростило форми декларацій – відтепер вони будуть на одному аркуші, що зекономить час пацієнтів та лікаря на її заповнення.

"У декларації тепер не потрібно зазначати зареєстроване місце проживання пацієнта, оскільки пацієнт обирає лікаря незалежно від місця прописки", - підкреслили у МОЗ.

Також було подовжено термін дії декларацій.

До 1 січня 2020 року подовжили термін дії декларацій про вибір лікаря, які були підписані до 23 березня 2018 року.

Декларації, укладені після 23 березня 2018 року, не мають кінцевого терміну дії. Їх переукладати не потрібно.

Окрім того, тепер залишаються дійсними декларації після зміни юрособи закладу.

Нагадаємо, понад 10 млн українців уже обрали собі лікарів та уклали з ними договори на надання послуг.

Кампанія "Лікар для кожної родини" стартувала в Україні 2 квітня.

Станом на 27 червня на сайті електронної системи e-Health зареєстровано 1 тис. 262 медичні установи, 22 тис. 98 лікарів первинної ланки і 10 млн 341 тис. 520 пацієнтів, які вже мають укладену декларацію.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів