Деяких учасників акцій протесту в Києві можуть звільнити з-під варти, - ГПУ
За даними Генпрокуратури, для них можуть бути обрані більш м'які запобіжні заходи, але це не звільняє їх від кримінальної відповідальності
22:47 10.12.2013
Працівники прокуратури беруть до уваги позицію слідчих і сімейні обставини підозрюваних. Наприклад, наявність неповнолітніх дітей на утриманні. Виходячи з цього, вони будуть ставити перед судом питання про звільнення деяких арештованих з-під варти і обрання запобіжних заходів. Але це не звільняє підозрюваних від кримінальної відповідальності, нагадує прес-служба ГПУ.
За даними Генпрокуратури, на даний момент завершені всі першочергові слідчі дії в кримінальному провадженні щодо порушення громадського порядку та провокацій під час проведення мирних акцій у Києві.
Нагадаємо, в ніч на 30 листопада 2013 року бійці "Беркута" силою розігнали мітинг проти згортання курсу України на євроінтеграцію. 35 учасників акції були затримані. Обурена діями правоохоронців громадськість 1 грудня вийшла на глобальну акцію протесту тепер уже з вимогою відставки уряду. При спробі штурму будівлі Адміністрації президента, організованої правими націоналістами та іншими невідомими особами спортивної статури, постраждали десятки мирних демонстрантів, журналістів і правоохоронців. 1 грудня мітингувальники захопили будівлі Жовтневого палацу, КМДА та Будинку профспілок, де влаштували нічліг та пункти обігріву. В результаті народного віче 8 грудня, за участю півмільйона осіб, демонстранти з допомогою барикад блокували урядовий квартал, зокрема перекрили доступ до будівлі Кабміну. Міліція Києва повідомила, що розслідує 11 кримінальних проваджень про події, пов'язані із захопленням адмінбудівель, іншими інцидентами, що відбулися 1 грудня в центрі столиці. В рамках розслідувань цих виробництв затримано 9 осіб. Всього відкрито вже 64 кримінальні провадження про правопорушення під час акцій протесту в Києві, а за підозрою у скоєнні правопорушень затримано 14 осіб.