Детективи здійснюють розслідування у кримінальних провадженнях щодо Дейдея і Лозового, – НАБУ

Провадження розпочаті за результатами аналізу е-декларацій зазначених осіб, а також звернення громадських організацій

НАБУ, архівне фото Открытый источник

Національне антикорупційне бюро України підтвердило здійснення розслідування за результатами аналізу е-декларацій щодо двох народних депутатів – Євгенія Дейдея і Андрія Лозового. Про це повідомляє прес-служба НАБУ на своїй сторінці в Facebook.

"У відповідь на запити ЗМІ за поданням Генерального прокурора України про зняття депутатської недоторканності з трьох народних депутатів, у відношенні яких НАБУ здійснює розслідування, повідомляємо наступне: детективи НАБУ здійснюють розслідування по кримінальних провадженнях стосовно двох із трьох згаданих у повідомленні народних депутатів Євгена Дейдея і Андрія Лозового. Ці провадження розпочаті за результатами аналізу е-декларацій зазначених осіб, а також звернення громадських організацій", – заявили в НАБУ.

Новини за темою: Дейдей прокоментував заяву Луценка про подання на зняття з нього недоторканності

Разом з тим, тільки у відношенні Дейдея, проект підозри і відповідного подання до Верховної Ради підготовлений детективами НАБУ за матеріалами проведеного досудового розслідування. Дії, інкриміновані підозрюваному, кваліфіковані за ч. 3 ст. 368-2 КК України ("Незаконне збагачення").

У НАБУ зазначили, що стосовно інших підозр, то в їх підготовці детективи не брали. Бюро поки невідомо, на підставі яких матеріалів досудового розслідування підготовлені ці документи.

"Тому Бюро поки що утримується від коментарів щодо їх змісту та обґрунтованості", - уточнили в НАБУ.

Новини за темою: Нардеп Лозовий назвав подання на зняття з нього недоторканності "помстою" і "залякуванням" з боку ГПУ

Також в НАБУ нагадали, що, згідно ст. 481 Кримінально-процесуального кодексу України, письмове повідомлення про підозру народному депутату здійснює Генеральний прокурор України. "Залучення до кримінальної відповідальності парламентарів при наявності достатніх доказів для підозри відбувається після отримання на це відповідної згоди Верховної Ради. Необхідне для цього подання вносить Генеральний прокурор України", - резюмували в Бюро.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що в ході спільної перевірки поданих електронних декларацій ГПУ, САП і НАБУ до Верховної Ради України підготовлено подання на зняття депутатської недоторканності з народних депутатів Геннадія Бобова (ст. 212, 366 прим. 1 КК України), Євгенія Дейдея (ст. 368 прим. 2 КК України) та Андрія Лозового (ст. 212, 368 прим. 2 КК України).

Пізніше Володимир Арешонков повідомив, що подання щодо нардепів Євгена Дейдея, Андрія Лозового та Геннадія Бобова можуть передати на розгляд Верховної Ради вже на наступному тижні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...