Сапери вилучили понад 1,8 тис. вибухонебезпечних предметів під час розмінування території після вибухів на військових арсеналах під Калинівкою Вінницької області. Про це йдеться в повідомленні Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Повідомляється, що на місці події станом на ранок 9 жовтня відкритих вогнищ горіння і вибухів боєприпасів не спостерігається. Піротехніки обстежили понад 20 тис. гектарів території на наявність вибухонебезпечних предметів.

"Проводиться очищення від вибухонебезпечних предметів місцевості у 5-кілометровій зоні навколо арсеналу. У ході проведення робіт з гуманітарного розмінування виявлено, вилучено та передано представникам 48 арсеналу 1834 вибухонебезпечних предметів", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, увечері 26 вересня на складі боєприпасів у Калинівці Вінницької області сталася пожежа, що спричинила за собою серію масштабних вибухів. Осколки від снарядів летіли в будинки жителів населених пунктів, розташованих навколо. В результаті постраждали дві жінки. Через надзвичайну ситуацію з небезпечної зони були евакуйовані до 30 тис. місцевих жителів.

Військова прокуратура Центрального регіону України відкрила кримінальне провадження за фактом вчинення диверсії на території військової частини. У той же час слідчі розслідують чотири основні версії пожежі в Калинівці. Президент України Петро Порошенко на засіданні військового кабінету заявив, що пожежі на військових складах в Україні - це тенденція, яка становить загрозу для національної безпеки. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що розмінування території біля Калинівки триватиме до кінця листопада.

За інформацією ДержНС, вибухи боєприпасів припинилися тільки 3 жовтня.