Державіаслужба встановила обмеження на польоти безпілотників до 2 кг

Встановлено, що максимальна висота польоту не має перевищувати 50 м над рівнем земної чи водної поверхні

Инфоцентр СНБО

Державна авіаційна служба встановила обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден (ДППС) вагою до 2 кг. Про це йдеться в Тимчасовому порядку використання повітряного простору України.

Зазначається, що польоти таких суден здійснюються без інформування та отримання дозволів від різних відомчих органів.

Водночас у Державіаслужбі встановили такі правила для цих безпілотників: польоти мають виконувати тільки вдень; без перетину державного кордону; не ближче 5 км від зовнішніх меж злітно-посадкових смуг та руліжних доріжок аеродромів, вертодромів або не ближче 3 км від зовнішніх меж злітно-посадкової смуги.

Окрім того, польоти не мають виконувати над: дорогами державного значення (міжнародні, національні, регіональні, територіальні); центральними вулицями міст, селищ міського типу та сіл; залізними дорогами державного та регіонального значення; над та вздовж ліній електропередачі; промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, морськими портами, сховищами пального, нафти, газу, інших небезпечних речовин та рідин тощо; місцями (районами) аварій та катастроф; установами виконання покарань та слідчими ізоляторами.

Новини за темою: Українські безпілотники почали патрулювати адмінкордон із окупованим Кримом

Також польоти не виконують у зонах: поліцейських, антитерористичних, спеціальних операцій (крім задіяних у цих операціях); зонах, визначених для забезпечення безпеки осіб, щодо яких здійснюється державна охорона.

Максимальна висота польоту не вища за 50 м над рівнем земної (водної) поверхні та тільки за умов візуальної видимості ДППС зовнішнім пілотом. Швидкість польоту ДППС становить не більше 160 км/год.

В інших випадках польоти ДППС масою до 2 кг включно та всі без винятку польоти ДППС масою понад 2 кг виконують у межах встановлених заборон та обмежень.

Нагадаємо, в Україні запровадили систему протидії безпілотникам на складах боєприпасів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів