Денісова отримала листа з інформацією щодо Сенцова, але без медичної довідки

Денісова поставила під сумнів достовірність отриманої інформації

Олег Сенцов kyiveuromarathon

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова отримала листа від радника президента РФ Михайла Федотова, в якому йдеться про стан здоров'я українського політв'язня Олега Сенцова. Про це йдеться на сайті українського омбудсмена. 

За словами Федотова, Сенцов перебуває під диспансерним наглядом медиків через хворобу опорно-рухового апарату. Сьогодні 138-й день його голодування, за ним встановлено індивідуальний динамічний медичний нагляд.

Федотов стверджує, що режисер отримує харчову суміш і щоденну інфузійну терапію.

"Останній консиліум медиків Лабитнангської міської лікарні відбувся 12 вересня. Вони оцінили стан здоров’я Олега як стабільний, без негативної динаміки. Медики стверджують, що його життю нічого не загрожує, підстав для примусового харчування немає. Наступний огляд стану здоров’я Олега Сенцова мають провести до 3 жовтня. Тоді знову збереться консиліум лікарів Лабитнангської міської лікарні", - пише радник. 

Денісова своєю чергою заявила, що не довіряє наданій інформації. 

"Федотов запевняє мене і всіх українців, що медичне забезпечення Олега відбувається відповідно до їхнього законодавства йі особливого (негативного) ставлення до нього немає. Але впевнена, що ті рядові лікарі не є незалежними і вони добросовісно не виконують клятву Гіппократа. Свідченням цього є те, що Олег уже відмовлявся від них через жахливе ставлення до себе", - зазначила омбудсмен. 

Вона також підкреслила, що до листа не було прикріплено підтверджувальних документів. 

"Медична довідка змогла б переконати, що з Олегом все добре. Саме тому Людмила Денісова наполягає на створенні незалежної комісії лікарів, яка надасть свої висновки в письмовому вигляді. Такий документ, на думку Людмили Денісової, зможе насправді показати, що Олегу Сенцов, його життю і здоров'ю нічого не загрожує", - йдеться на сайті. 

Зазначимо, що Олег Сенцов голодує з 14 травня 2018 року. Основна вимога - відпустити на волю українців, які стали політв'язнями Кремля.

Про критичний стан здоров'я українця заявили в ООН, висловивши стурбованість. За прогнозами лікарів, четверта криза, яка характеризується відмовою органів, може початися в будь-який момент. Сенцов через погіршення стану здоров'я написав заповіт на свою творчість.

Порошенко закликав ООН докласти більше зусиль для звільнення Сенцова і Балуха. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів