Денісова обговорила питання звільнення українських політв'язнів із послом США в Україні

Уповноважений розповіла про свою поїздку до Росії та вкотре наголосила, що гарантії російською стороною не було виконано

Уповноважений з прав людини

Вчора Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова провела зустріч з послом США в Україні Марі Йованович. Під час зустрічі Омбудсмен наголосила на необхідності здійснення міжнародного тиску на РФ задля звільнення українських політв’язнів. Про це повідомляє прес-служба уповноваженого з прав людини.

Новини за темою: Лідер гурту "Бумбокс" опублікував лист від Олега Сенцова

"Я прошу вас вплинути на Російську Федерацію, щоб вони допустили до відвідання українських політв’язнів хоч одного представника, який би не залежав від Росії. Ми досі не маємо документального підтвердження слів Омбудсмена РФ Тетяни Москалькової про те, що Олег Сенцов почувається добре, та що його примусово не годують", - заявила Денісова.

У відповідь Марі Йованович зазначила, що США продовжить підтримувати Україну як державу, яка побудована на принципах демократії та дотримується всіх міжнародних договорів та конвенцій.

Новини за темою: Жак Одіар та інші видатні європейські режисери закликали звільнити Олега Сенцова

"Посол США у Москві звертався з проханням відвідати Олега Сенцова, але він так і не отримав відповіді з боку РФ. Зі свого боку, ми намагаємось спілкуватися зі ЗМІ та інформувати у своїх соціальних мережах про долю громадян України, які незаконно утримуються на території РФ та Криму", - наголосила посол.

Крім того, Людмила Денісова та Марі Йованович обговорили питання обміну ув’язненими між Україною та РФ, проблеми дискримінації представників ромської національної меншини, дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та спільноти ЛГБТ.

Новини за темою: Російський режисер віддала Сенцову свою нагороду кінофесту в Карлових Варах

Також на минулому тижні Денісова закликала послів ЄС підтримати Україну в прагненні звільнити українських політв'язнів, яких утримує Росія. На зустрічі з послами Денісова наголосила, що Російська Федерація не виконує ні домовленостей між президентами, ні міжнародні конвенції, ні власне законодавство. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів