Денісова домовилася з Москальковою надати допомогу екіпажу судна "Норд" та "ЯМК – 0041"

Омбудсмени обговорили ситуацію по телефону

ДПСУ

Уповноважений з прав людини в Україні Людмила Денісова домовилася з уповноваженим РФ з прав людини Тетяною Москальковою надати допомогу екіпажу судна "Норд" та українським моряком судна "ЯМК – 0041". Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Відбулася телефонна розмова із уповноваженим РФ з прав людини Тетяною Москальковою, в ході якої обговорили ситуацію навколо моряків суден "Норд" і "ЯМК – 0041". Домовилися про надання їм допомоги", - написала вона.

фото из соцсетей

Нагадаємо, 4 травня стало відомо про затримання екіпажу українського риболовецького судна "ЯМК-0041" з припискою в Очакові нібито за незаконне виловлювання камбали. Загалом було затримано п'ятьох осіб, усіх їх доправили до Криму. Проти капітана судна було відкрито кримінальну справу.

Міністерство закордонних справ України висловило протест проти затримання російськими прикордонниками українського риболовецького судна.

Судно "Норд" було затримано 25 березня в Азовському морі. У ході перевірки встановлено, що воно зареєстроване на тимчасово окупованій території АР Крим. Крім того, члени екіпажу порушили порядок виїзду з тимчасово окупованої території України. Всі вони мали так звані паспорти громадян РФ, видані в Керчі. Пізніше суд заарештував затримане судно.

Також був затриманий капітан судна, але незабаром відпущений під заставу. Інші члени екіпажу намагалися покинути територію України із залученням представників дипломатичних установ РФ і потрапити до окупованого Криму. Українські прикордонники не пустили їх, тому що в команди не було при собі законних документів, які б засвідчували особу. 

Однак 19 квітня два члени екіпажу судна "Норд" прибули до Крим.  

19 червня суд повернув екіпажу судна "Норд" російські паспорти. При цьому адвокат моряків зазначив, що його підзахисні не можуть залишити Україну, тому що немає остаточного рішення суду у справі. Цього ж дня суд відмовився продовжити заборону капітанові судна на виїзд до Криму.

Новини за темою: Представництво ЄС в Україні сподівається, що Росія забезпечить Сенцова належним лікуванням

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів