День захисту тварин: Як карають за жорстоке поводження з тваринами і яких звірів ми незабаром можемо не побачити

У багатьох країнах світу сьогодні відзначають День захисту тварин. Пропонуємо згадати, що роблять у цей день, яке ставлення до жорстокого поводження з тваринами в Україні і яких звірів ми можемо невдовзі побачити через їхнє тривале винищення в країні

Флоридська пума. Тварина може незабаром зникнути З відкритих джерел

У багатьох країнах світу сьогодні, 4 жовтня, відзначається День захисту тварин.

Пам'ятна дата була затверджена рішенням Міжнародного конгресу прихильників руху захисників природи, що проходив у 1931 році у Флоренції, з метою звернення уваги людства не тільки на власні проблеми, а й інших мешканців планети.

Примітно, 4 жовтня для цього благого наміру було обрано не випадково. У цей день католики шанують пам'ять святого Франциска Ассизького (1181-1226) - одного з найулюбленіших католицьких святих, покровителя тварин. Більш того, його вважають одним із засновників такого вчення як екологічна етика.

Святий Франциск сприймав природу відображенням свого Творця і називав звірів, птахів, місяць, зірки, воду своїми "братами" і "сестрами", а Землю - "сестрою-матір'ю". Відповідно ставився до них як до своїх близьких родичів, навіть читав проповіді.

Турбота Франциска про тварин привела його до того, що він не вбивав їх, хоча й суворим вегетаріанцем не був. Виступав на захист звірів у неволі, дбав про них або звільняв.

Святий Франциск Ассизький З відкритих джерел

За переказами, був випадок, коли Франциск змусив людей годувати вовка, взявши з нього клятву не красти овець.

Таким чином, вже більше 80 у цей день прийнято проводити акції із закликом відмовитися від споживчого і жорстокого звернення до "братів наших менших", починаючи з домашніх тварин і закінчуючи рідкісними та екзотичними представниками дикої природи, яких з кожним роком стає все менше.

Ставлення до тварин в Україні

Варто відзначити, в Україні на порушення прав тварин, захист їх від насильства та навмисного знищення особливу увагу звернули в останні роки. Приводом для цього стало істотне збільшення числа вкрай жахливих випадків жорстокого поводження з домашніми та цирковими вихованцями.

Так, в Ужгороді 27-річний хлопець ходив по місту з відрубаною головою собаки. За його словами, пес на нього накинувся, через це він відрубав йому голову мачете. Проте чому після цього він загорнув голову вбитої тварини в поліетиленовий пакет і гуляв з нею по місту, не пояснив. Правоохоронці відзначали, що хлопець був у стані або алкогольного, або наркотичного сп'яніння.

Дворова собака З відкритих джерел

Інша шокуюча історія спливла в Луцьку - молоді люди зняли на відео знущання над кошеням і виклали сюжет в соцмережі. Навіщо вони катували тварину до смерті і хвалилися цим перед громадськістю, пізніше з'ясовувати взялася поліція.

Кілька місяців тому в Одесі від знемоги впав на вулиці кінь. Тварину рятували близько двох годин. Виявилося, власники експлуатували її цілодобово без відпочинку, адже екскурсійне коло по місту у кареті коштує близько 1,5 тис. грн. Поліція за цим фактом відкрила кримінальне провадження.

Кінь, який впав посеред вулиці в Одесі, врятований Facebook Гліба Загорія

Ось зовсім недавно стало відомо, що у Рівному в цирку "Кобзов" внаслідок серцевої недостатності помер молодий жираф. Спочатку в цирку спробували цю інформацію приховати, але поліція встановила такий факт.

Це не кажучи про постійні розмови про масове цькування або відстріл собак у великих містах.

Починаючи з вересня 2016 року, український парламент дискутував з приводу посилення покарання за подібні порушення, і в поточному році нарешті їх схвалив.

Так, з серпня в Україні жорстоким поводженням з тваринами вважається - знущання над тваринами, побої або інші насильницькі дії, які заподіяли їй фізичний біль, страждання і не спричинили тілесні ушкодження, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин.

Всі ці дії тягнуть за собою штраф від 3400 до 5100 грн з конфіскацією вихованця, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для його життя чи здоров'я.

Верховна Рада. Архівне фото Адміністрація Президента України

Якщо жорстоко поводилися з двома і більше тваринами або групою, або повторно, покарання буде жорсткіше - штраф від 5100 грн до 8500 грн або адмінарешт до 15 діб з конфіскацією тварин в разі необхідності.

При цьому "насильницькі дії щодо тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті", передбачають штраф від 3400 до 8500 грн з конфіскацією тварини в разі необхідності.

Якщо ж жорстоке поводження з тваринами призвело до її загибелі, власник при цьому закликає до подібного поводження і викладає відповідні матеріали в соцмережах - такі дії караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

Якщо те ж саме зробили у присутності неповнолітнього - обмеження або позбавлення волі на 3-5 років.

Позбавлення волі на 5-8 років загрожує тим, хто особливо жорстоко поводився з тваринами, робив це в присутності неповнолітніх, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою.

Раніше в країні за жорстоке поводження з тваринами був як мінімум - штраф від 9 до 21 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, як максимум – арешт на 6 місяців.

Як карають за насильство над тваринами у світі

Примітно, посиливши покарання за насильство над тваринами Україна не тільки виконала свої зобов'язання з ратифікованої в 2013 році Європейської конвенції про захист домашніх тварин, але і стала в один ряд із країнами, де подібне карається особливо суворо.

Зазначимо, задоволення хворобливих пристрастей до заподіяння страждань і вбивства тварин є кримінальним злочином у США, Канаді, Австралії, багатьох країнах Європейського Союзу і передбачає значні штрафи. Однак найбільш небайдужими до захисту прав "братів наших менших" вважається Швейцарія, Австрія, Єгипет, Німеччина та Італія.

Кролики у клітках З відкритих джерел

У перших двох країнах до захисту тварин підходять у сукупності. Високі штрафи загрожують громадянам не тільки за жорстоке поводження, але і неналежні умови утримання вихованців. Так, у Швейцарії карають власників тварин за неприпустимі розміри кролячих кліток і кількість фізичних вправ, яким можна піддавати домашніх собак. В Австрії забороняється прив'язувати кіз і коней, тримати на ланцюгу собак, торгувати тваринами, заподіювати біль при дресируванні, купірувати вуха і хвости, вбивати тварину без анестезії і т. п.

В інших зазначених країнах, крім значних штрафів, затверджені найбільші терміни тюремного ув'язнення за жорстоке поводження з тваринами – до трьох років.

Тварини, яких ми незабаром можемо не побачити

Водночас варто нагадати, що захисту потребують не тільки домашні улюбленці, але і тварини, що мешкають в дикому середовищі. 4 жовтня також привід задуматися про долю сотень видів, занесених у Червону книгу, як вимираючі.

Лісовий ібіс. Птах може зникнути до 2020 року З відкритих джерел

Зазначимо, якщо людство не припинить споживацьки ставитися до природи і її мешканців, дуже скоро можуть зникнути: риба-пила, флоридська пума, лісовий ібіс, симпуна, суматранський носоріг, павук-птахоїд, хірола, батагур, загросський тритон...

Бубал Хантера або хірола З відкритих джерел

В Україні ж особливого захисту через полювання, браконьєрство, вирубку лісів, забруднення ґрунтів потребують:

Вухатий їжак

З відкритих джерел

На території нашої країни їх залишилося лише кілька десятків особин. За останні 20 років вухатих їжаків зустрічали тільки раз в дикій природі – в околицях Луганська. Цей вид стрімко зникає через деградацію степових екосистем, в яких мешкає.

Зубр

З відкритих джерел

Ці тварини на території України в дикій природі вже не живуть, зустрічаються лише у спеціальних господарствах. Зубри потрапили до категорії зникаючих через постійне полювання.

Лісовий кіт

З відкритих джерел

Зараз водиться в лісах Карпат, Вінницькій, Кіровоградській та Одеській області. Популяція кішок зменшується щороку (зараз в Україні їх 400-500 особин) і все через масову вирубку листяних лісів, зокрема, дібров. Також тварини часто гинуть під час полювання і в браконьєрських пастках.

Бурий ведмідь

З відкритих джерел

Тварину можна зустріти в Карпатах, іноді у лісах на півночі Чернігівської і Сумської областей. Всього в Україні їх не більше 300 особин, браконьєри не припиняють на них полювати. Також ведмедів катують у цирках та інших розважальних закладах.

Глухар

З відкритих джерел

Зустрічається в Карпатах. Зникають також через браконьєрів, вирубування лісів, випасання великої рогатої худоби і навіть туризм.

Рись

З відкритих джерел

На цих тварин тривалий час полювали заради хутра. Зараз їх близько 350-400 особин в Карпатах і до 90 на території Полісся.

Сипуха

З відкритих джерел

Гніздиться в західних і центральних областях України, а також на півночі Одеської області. У світі їх стає все менше і менше: у всій Європі - 110-220 тисяч пар, а в Україні - близько 30 пар.

І це лише мала частина тварин, яка на межі зникнення.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів