Деякі великі компанії хочуть запровадити квоти на імпорт палива, що може призвести до монополізації ринку і стрибка цін на бензин, - експерт

Одна з таких компаній наполягає на запровадженні квот вже з 1 травня

Фото з відкритих джерел

Деякі великі компанії на паливному ринку хочуть запровадити квоти на імпорт, що призведе до монополізації ринка і неконтрольованого зростання цін на бензин. Про це повідомив експерт ринку нафтопродуктів Сергій Куюн в ефірі телеканалу "112". 

"Сьогодні на паливному ринку говорять зовсім не про ціни, а про те, що є дуже тривожний сигнал, зокрема найбільший гравець ринку. Група "Приват", що володіє Кременчуцьким нафтопереробним заводом, ініціює запровадження обмеження на імпорт нафтопродуктів, це запровадження квот, мита, яке, в тому числі, призведе до створення монопольної ситуації на ринку і тим самим взагалі до нерегульованого і непрогнозованого зростання цін вже з 1 травня", - сказав він. 

За його словами, група "Приват" наполягає, щоб уже з 1 травня було запроваджено квоти на постачання імпортного палива. Але як будуть розвиватися події потім, складно спрогнозувати. 

Експерт пояснив, що рішення про запровадження таких квот має схвалювати міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі. До неї входять близько 15 членів, які представляють Міністерство енергетики та вугільної промисловості, Кабінет міністрів, силові відомства. 

Проте є можливість запровадження "попередніх заходів" без здійснення розслідування або розгляду пропозиції. А потім рік, два або три комісія розглядатиме заяву за квотами. 

"Приват" - це найбільша українська фінансово-промислова група. Власниками є Геннадій Боголюбов, Ігор Коломойський та Олексій Мартинов.

До групи "Приват" безпосередньо або опосередковано входить понад 100 підприємств на Україні та у світі. 

Новини за темою: В квітні можуть знизитися ціни на бензин, - експерт

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів