Деякі норми закону про реінтеграцію Донбасу можуть порушувати права людини, - Лутковська

Омбудсмен вважає, що статті закону, які передбачають, що правоохоронці зможуть без дозволу входити до приватних приміщень, вилучати в разі потреби автомобілі, суперечать правам людини

Открытый источник

Деякі статті нещодавно ухваленого Верховною Радою закону про реінтеграцію Донбасу можуть порушувати права людини. Про це заявила уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська в ефірі "5 каналу".

"У тому тексті, який я бачила, який було підготовлено до другого читання, були дійсно дуже жорсткі статті, які погіршували ситуацію з правами людини в конкретній області, де тривають бойові дії", - сказала вона.

Зокрема, за її словами, йдеться про ту частину закону, де представники правоохоронних органів, прокуратури та Збройних сил можуть без дозволу заходити до приватних приміщень, вилучати що завгодно, якщо вони вважають це знаряддям злочину, забирати в разі необхідності автомобілі, техніку тощо.

Нагадаємо, Верховна Рада 18 січня ухвалила закон № 7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях". Документ відносить до окупованих територій особливі райони Донецької та Луганської областей, на яких діє окупаційна адміністрація РФ. Датою початку окупації з посиланням на інший закон визначили 20 лютого 2014 року. На Росію як державу-агресора покладено відповідальність за порушення прав людини на окупованих територіях. Україна вважає всі документи, видані на окупованих територіях, нічого не вартими, крім довідок про народження і смерть.

Україна вживає дипломатичних заходів для забезпечення державного суверенітету. Водночас для опору агресії з боку РФ створюється Об'єднаний оперативний штаб. Повноваження його керівника затвердить головнокомандувач ЗСУ за поданням міністра оборони. Розробити документ уповноважено Генштаб ЗСУ. У документі прописано права залучених до протидії агресії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів