Через неявку свідків захисту суд оголосив до 6 червня перерву в засіданні у справі Януковича

Колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров досі не визначився, чи давати свідчення суду

Украинское фото

Оболонський районний суд Києва сьогодні, 5 червня, продовжив розгляд кримінальної справи проти колишнього президента України Віктора Януковича, звинуваченого в державній зраді.

"Судове засідання оголошується продовженим", - зазначив головуючий суддя Владислав Дев'ятко.

Як відомо, раніше суд перервав стадію дебатів сторін і повернувся до допиту свідків за клопотанням адвокатів Януковича. Планувалося, що на сьогоднішньому засіданні свої свідчення дадуть свідки захисту, в тому числі колишній глава МВС України Віталій Захарченко, екс-глава служби безпеки України Олександр Якименко і колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров. Однак це здійснити не вдалося.

На судовому засіданні сторона захисту повідомила суду, що їхні свідки – екс-співробітники Служби безпеки Януковича, допит яких запланований на сьогодні, – не зможуть дати показання за сімейними обставинами.

Крім того, за словами адвоката Януковича Віталія Сердюка, свідок з боку захисту, колишній глава МВС України Віталій Захарченко, і екс-глава служби безпеки України, Олександр Якименко, які перебувають в РФ, просять суд допитати їх у рамках забезпечення міжнародної правової допомоги.

У той же час колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров поки не визначився, чи давати свідчення суду.

У зв'язку з цим суд оголосив перерву у засіданні в цій кримінальній справі. "У засіданні оголошується перерва до завтра (середи, 6 червня, – ред.) до 10:00", – зазначив головуючий суддя Дев'ятко.

Крім цього, він також повідомив, що засідання у справі відбудуться 8, 21, 22, 26, 27 червня, з 16 по 20 липня.

Зауважимо, що на завтрашньому засіданні, крім допиту свідків, очікується, що суд визначить дати дебатів сторін.

Варто відзначити, що на початку сьогоднішнього судового засідання адвокат екс-президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк спробував звинуватити прокуратуру в тому, що вона чинить тиск на колегію Оболонського районного суду Києва, але головуючий суддя вирішив, що його доводи необґрунтовані, та проігнорував заяву, запропонувавши захисту "не захаращувати матеріали справи".

Нагадаємо, колишнього президента України Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 ("Державна зрада"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 ("Пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України") і ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 ("Пособництво у веденні агресивної війни") Кримінального кодексу України. Розгляд його справи триває з минулого року.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів