Старобешівська ТЕЦ, яка живить Маріуполь електроенергією, незабаром може відключитися через брак вугілля. Маріуполь зіткнеться із суворою кризою: підприємства міста, в тому числі й заводи, зупиняться, десятки тисяч маріупольців залишаться без роботи. Про це у своєму зверненні на сайті Маріупольської міської ради написав міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

"Вже сьогодні через брак сировини найбільші металургійні комбінати країни - ММК ім. Ілліча й "Азовсталь" - знижують оберти виробництва. Якщо ситуація не вирішиться найближчим часом, не виключено повної зупинки містоутворювальних підприємств, що неминуче позначиться на економіці всієї країни і на довгі роки відкине розвиток України назад", - пише Бойченко.

До влади також звернулася і Маріупольська міська рада. У листі за підписом секретаря міської ради йдеться про ризик непоправних наслідків для міста через брак сировини.

"Від безперервних поставок вугілля на Краматорську і Слов'янську ТЕС залежить питання енергопостачання цих та навколишніх міст. Без тепла і світла можуть залишитися сотні тисяч наших земляків. А без промислової сировини зупиняться підприємства, які "годують" переважну більшість місцевого населення", - сказано в листі.

Крім того, Маріупольська міська рада звернулася до влади із закликом в найкоротші терміни перенести питання блокади в юридичну площину і врегулювати кризову ситуацію на залізничному сполученні Ясинувата - Константинівка, а також поставити питання пошуку та створення альтернативних варіантів поставок сировини.

"Безумовно, питання поставки товарів залізничними коліями на непідконтрольну територію України вимагає термінового вирішення, але на законодавчому рівні. Кожен із нас засуджує можливість постачання бойовикам зброї та вибухівки, але й ми не повинні забувати про наших громадян, змушених жити на цій землі. Вони опинилися в скрутному становищі і чекають  на нашу допомогу", - сказано в листі.