Богомолець закликає депутатів ухвалити законопроект про трансплантацію, що спрямований на порятунок життя українців

Вона запевнила: документ, що опрацьовувався до другого читання сотнями експертів, доведений до ідеального стану і враховує всі нюанси для створення гуманної, прозорої та ефективної системи трансплантації в Україні

Фото з відкритих джерел

Наступного тижня Верховна Рада буде у другому читанні розглядати надважливий законопроект про трансплантацію, але його можуть провалити з політичних мотивів. Про це повідомила народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець на своїй сторінці у Facebook.

"Хочу повідомити дві новини – хорошу й погану. Хороша полягає в тому, що наступного тижня нарешті на розгляд парламенту у другому читанні буде внесено мій законопроект № 2386а-1 “Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині”, який був проголосований у першому читанні ще 21 квітня 2016 року. Законопроект дає надію на порятунок життя понад 3400 українців, які щороку вмирають, так і не дочекавшись донора. Загалом трансплантації кожного року потребують приблизно 5000 людей. І для них пересадка органів є безальтернативним способом лікування", – підкреслила Богомолець.

Вона запевнила: документ, що опрацьовувався до другого читання сотнями експертів, доведений до ідеального стану і враховує всі нюанси для створення гуманної, прозорої та ефективної системи трансплантації в Україні.

"Цим законом створюється повний ланцюг – від донора до реципієнта, що дозволить швидко здійснити необхідну операцію та врятувати людині життя. Для запобігання будь-яким зловживанням у законопроекті передбачена “презумпція незгоди” та визначено низку категорій населення, в яких не можна вилучати органи за жодних обставин – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи, що загинули під час бойових дій чи від насильницької смерті. Загалом, законопроект №2386а-1 відповідає найвищим міжнародним стандартам, враховує всі найдрібніші деталі та дозволяє Україні запустити створення ефективної та гуманної системи трансплантації вже найближчим часом", – зазначила голова профільного комітету.

Погана ж новина у тому, що, за її інформацією, існує великий ризик того, що закон не ухвалять з політичних мотивів.

"Наскільки мені відомо з попередніх консультацій, фракція “Самопомочі” не готова голосувати за нього до ухвалення закону про антикорупційний суд, а Опозиційний блок, за словами його представників, – через позицію своїх виборців на сході України. У випадку, якщо законопроект, який розроблявся майже три роки із залученням сотень найкращих експертів з різних галузей, провалять, Україна ще на багато років залишиться однією з небагатьох країн світу, де відсутня система трансплантації, а люди вмирають не через відсутність донорів, а через недбалість та нездатність держави організувати систему допомоги громадянам", – констатувала парламентар.

Вона закликала своїх колег – народних депутатів – відкинути всі політичні амбіції та розрахунки і зробити добру справу для країни – ухвалити абсолютно аполітичний законопроект, спрямований на порятунок життя українців.

"Кожного дня в Україні вмирає 9 людей через відсутність трансплантації. І кожна смерть буде на совісті тих, хто у своїх політичних торгах і ігрищах забуває про своїх співгромадян", – резюмувала Ольга Богомолець.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів