Богомолець: Критерій правильної медреформи – зростання тривалості життя наших громадян

Ольга Богомолець З відкритих джерел

Справжня медична реформа повинна вести до збільшення тривалості життя та зниження смертності українців. Про це розповіла народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець в інтерв'ю виданню "Факты".

"Я виступаю за справжню, соціальну медичну реформу, із зрозумілим критерієм – зростання тривалості життя громадян і зниження смертності", – заявила Богомолець.

Вона нагадала, що в 2014 році, балотуючись у президенти України, вона представила платформу "80+".

"Це програма підвищення тривалості життя наших громадян до 80 років і довше за рахунок зниження смертності від інфарктів, інсультів, онкологічних та інших небезпечних захворювань. Сьогодні, нагадаю, середня тривалість життя у нас – 71 рік, при тому, що в Європі – вище 80 років. Моя платформа актуальна сьогодні як ніколи", – наголосила народний депутат.

Вона також розповіла, яким саме чином можна домогтися такого збільшення тривалості життя.

"По-перше, збільшення фінансування охорони здоров'я як мінімум на 100 мільярдів гривень на рік і запровадження обов'язкового медичного страхування. Саме ці дії повинні гарантувати людям доступ до своєчасного лікування. По-друге, діагностика. Доступна і своєчасна. Кожен, найвіддаленіший населений пункт України щорічно повинен приїжджати мобільний діагностичний центр і перевіряти здоров'я місцевих жителів. Технології телемедицини, якою я займалася більше 15 років, дозволять у найвіддаленішому селі хворому, не виходячи з дому, отримати консультацію професора", – наголосила голова Комітету Ради з питань охорони здоров'я.

За її словами, знизити рівень смертності у свою чергу могло б запровадження грамотно організованого обов'язкового медичного страхування.

"Якщо б вже було введено обов'язкове медичне страхування, якщо б лікування онкологічних захворювань стало доступне всім людям, а не 27 відсотків онкохворих, то рівень смертності вдалося б значно знизити. Загальне обов'язкове державне медичне страхування – це коли створюється окремий державний фонд, який підприємці платять самі за себе, роботодавці – за своїх співробітників, а за незаможних платить держава. 200–300 гривень у місяць – це колосальний ресурс для розвитку медичної сфери, лікування і порятунку життів. Всі онкохворі, хворі з інфарктами, інсультами, діабетом, гіпертонією і багатьма іншими захворюваннями при такому підході будуть повністю забезпечені необхідним лікуванням. Ця модель успішно працює в Австрії, Японії, Польщі та багатьох інших країнах. І я закликаю будувати саме таку державу, яка буде берегти і захищати своїх людей", – уклала Ольга Богомолець.

Джерело: Факты

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів