Блокада Керченської протоки: На прохід в обидва боки очікує близько 170 суден

У ДПСУ вважають, що Росія веде тиху економічну блокаду

МінВПО

У Керченській протоці нині знаходиться близько 170 суден, які очікують на прохід в обидва боки. Про це заявив голова Держприкордонслужби Петро Цигикал в ефірі одного із телеканалів, повідомляє прес-служба ДПСУ.

За його словами, Росія пропускає власні та іноземні судна, які йдуть в її порти, в першу чергу і в останню судна, які прямують в українські порти.

"Йде тиха економічна блокада. Практично режим вони не змінили, лише ускладнили. Відповідно така кількість суден у маленькій протоці впливає на безпеку судноплавства", - наголосив Цигикал.

У відомстві нагадали, що дії РФ суперечать міжнародному праву та Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки 2003 року. Відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року Керченська протока використовується для міжнародного судноплавства.

За даними ДПСУ, ще декілька днів тому кількість суден у Керченській протоці становила понад 400.

"Країна-агресор навмисно змушує українські та іноземні торгові судна тривалий проміжок часу очікувати на прохід. При цьому окупанти свої "зусилля" спрямовують саме на кораблі, що прямують в українські порти", - роблять висновок у відомстві.

При цьому додається, що за минулу добу росіяни пропустили лише 7 суден в обох напрямках з/до портів України. Тим часом пріоритет проходу Керченською протокою надається суднам під прапором РФ та суднам, які прямують до/з російських портів. Таких суден прослідувало понад 20. При цьому днем раніше кількість суден становила 10 та 40 відповідно.

"Окрім порушення норм міжнародного права, Росія також не зважає на ризик виникнення аварійних ситуацій через збільшення і накопичення суден на якірних стоянках", - зазначають у ДПСУ

Зауважимо, напередодні Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і тимчасово переміщених осіб України заявляло про декілька аварій суден у Чорному й Азовському морях унаслідок блокування РФ Керченської протоки. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів